HaberlerYaşamYaşam - insan

Hamilelikte Hasta Olmak

Hamilelikte en zor durumlardan bir tanesi de hastalanmaktadır. Hamileliğin zorluğu bir yana hastalığın zorluğu bir yana hamile olan bayanın, ilaçta kullanamaması eklenince bu süreçte çok zor anlara neden olabilir. En iyisi siz bu süreçte hasta olmayın demek bir çözüm olamayacağından size çözüm niteliğinde bir yazı kaleme almaya karar verdik.

Hamile bayanların gripten uzak durması için ayrı bir titizlik göstermesi gerekir.Mümkün olduğunca kalabalık yerlere gitmemesi ve bu süreçte burundan nefes alınıp verilmesi çok önemlidir. Ayrıca bu süreçte hamile bayanların gribi hafife almamaları gerekir. Zira yakalanacağınız bir grip sizin için istemediğiniz sonuçlara kadar gidebilir, Allah korusun. Özellikle hamileliğin sonlarında bu risk epey artıyor.

Diğer bir hususta siz hasta olduğunuz da bunun bebeği olan ya da olacak etkisi. Genel de anne adayları bu durumlar da oldukça korkar ve hastalıklarından bebeklerin de etkileneceğini düşünürler. Elbette bebekleri de etkileyen durumlar söz konusudur fakat grip bunlardan birisi değildir. Grip olan hamile bayanlar bu konuda kesinlikle endişe etmemelidir. Tek dikkat etmeniz gereken şey ateşiniz. 39’u aşan ateş ile karşı karşıya kalırsanız bebeğiniz için de bu risk ancak o zaman başlamış olur. Doktorunuz tarafından bu ateş düşürülmeli kesinlikle doktorun verdiği ilacın dışında bir ilaç tercih edilmemelidirler.

İlgili Makaleler

Son olarak bu süreçte birçok ilacını kullanamadığınız için, mutlaka doğal şifa kaynağı olan besinleri kullanmanız gerekir. Doğal yöntemlerle hastalığın etkisini azaltarak ilaçlardan uzak durun. Mesela, boğaz ağrısı için ada çayı ile gargara yapabilirsiniz. Yine burun tıkanıklığı için, burun damlası kullanmayacağınız için bir tatlı kaşığı tuz ile yarım litre suda çözdürerek bir serum fizyolojik hazırlamanız daha etkili olabilir. Son olarak ta öksürük için ballı zencefil tüketebilirsiniz. 


pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu