HaberlerListelerSpor

Fenerbahçe’ye en büyük destek taraftarlardan

Özellikle son birkaç sezondur mali sıkıntılar içerisinde yüzen Türk takımları yeni bir çıkış aramakla meşgul. Bu malı sıkıntı çeken takımların başlarında yer alan Fenerbahçe ise taraftarlarının desteğine güveniyor. Tarihi projenin 4 Nisan’da başlatılacağının açıklanmasının ardından takıma destek mesajları yağmaya başladı. Projenin bu denli önemli olmasındaki en etkili faktör ise kulübün UEFA ile yapmış olduğu Finansal Fair Play anlaşmaları.

Tüm Dünyadaki Taraftarlardan Destek Akını Bekleniyor

Dünyanın her köşesinden taraftara sahip olmasıyla büyük bir camia olarak bilinen Fenerbahçe’de tüm Dünyadaki Taraftarlardan destek akını bekleniyor. Dün ekonomi basınıyla bir araya geldiği toplantıda Ali Koç şu sözlerde bulundu:

“UEFA anlaşması gereği 3 sene sonunda yani 31 Mayıs 2019 itibariyle Fenerbahçe’ye müsaade edilen eksi tutar 30 milyon euro. Şu an gelinen nokta 95 milyon eksideyiz. 65 milyon euro ilave gelir yaratamadığımız takdirde, Avrupa’ya gidememe sıkıntısı ile karşı karşıyayız. Beklenen diğer gelirlerle birlikte kampanyamızın da hedefine ulaşması ile bu açığı kapatacağımıza inanıyorum. Camiamızın bir Kurtuluş Savaşı benzetmesi yaparak tüm Fenerbahçelileri yediden yetmişe elini taşın altına koyması gerektiğini belirtmiştim. Dünyada bu boyutta ilk defa yapılacak bir kampanya.”

“Şimdi bu kampanyayı hayata geçiriyoruz. Kampanyadan beklentimiz son derece önemli. Projenin amacı Fenerbahçe’nin geleceğini yeniden inşa etmek. Bu proje mali açıdan bağımsız bir Fenerbahçe yaratmanın ilk adımı. 20 lira bağış yapan da 1 milyon lira bağışlayan da Fenerbahçe tarihinde yerini alacak.”

Tarihi kampanyanın başlatılmasına artık gün sayan Fenerbahçe yönetimi ve taraftarlar büyük bir heyecan içerisinde. Dünyada böyle bir şeyin ilk defa yapılacağını belirten yönetim, her taraftarın isminin tarihe yazılacağını belirtti.

İlginiz Çekebilir
pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu