HaberlerListeler

Instagram’ın ismi değişiyor

Dünya üzerinde Facebook’tan sonra en fazla kullanılan sosyal medya uygulamalarından Instagram’ın adı değişiyor. Yapılan tespitlere göre uygulamanın ismi Instagram From Facebook olarak değiştirilecek. 

Özellikle son dönemlerde Facebook’a olan ilgi azalıp, insanlar Instagram uygulamasına geçiş yaparken bu tarz bir değişiklik sosyal medyanın gündemine oturdu. Instagram normalde Facebook’un bir alt uygulaması olarak açılmıştı. Ancak tabiri caizse zaman içinde boynuz kulağı geçti. Instagram’ın toplam kullanıcı sayısı eğer aynı şekilde ilerlemeye devam ederse yakın bir süre içerisinde Facebook’u geçecek gibi görünüyor. Yapılan çalışmanın amacının Facebook’u unutturmamak ve asıl uygulamanın Facebook olduğunu hatırlatmak olduğu düşünülmekte. 

Geçtiğimiz sene Eylül ayı içerisinde Mark Zuckerberg’in yanından ayrılan Instagram kurucuları Kevin Systorm  ve Mike Krieger, South by South West Konferansında yapmış oldukları konuşmada şirketten ayrılmalarının sebebi olarak özgürlüklerini kaybetmelerini belirttiler. Bu da Mark Zuckerberg yönetimindeki şirkette suların ısındığının bir belirtisi.

Tüm Uygulamaları Birleştirmenin Yolları Aranıyor

Mark Zuckerberg’in yönetiminde olan WhatsApp, Facebook ve Instagram uygulamalarının birleştirileceği haberi uzun bir süre önce ortaya atılmıştı. Bu iddiaları doğrulayan şirket, çalışmalarını bu yönde şekillendirdiğini belirtti. Toplamda 2.6 milyar kullanıcı kitlesine sahip olan Mark Zuckerberg yönetimindeki uygulamalarda kullanıcıların platformlar arasında kolayca iletişim kurması hedefleniyor.

Marka isminin  İnstagram From Facebook değiştirileceği haberini dünyaya duyuran Jane Manchun Wong, Twitter’da paylaşmış olduğu konu ile alakalı gönderide büyük bir şok yarattı.

İnsanların bu tarz bir değişikliğe nasıl bakacağı merak konusuyken konu ile alakalı olarak Instagram yada Facebook’dan henüz bir açıklama gelmiş değil.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu