Kimdir?Listeler

Kristen Bell Kimdir?

Gossip Girl, The Good Place gibi kaliteli yapımlarda beğenerek izlediğimiz başarılı oyuncu Kristen Bell, bugünkü yazımızın konusu oluyor. Kristen Bell kimdir?

Gossip Girl, The Good Place gibi kaliteli yapımlarda beğenerek izlediğimiz başarılı oyuncu Kristen Bell, bugünkü yazımızın konusu oluyor. Kristen Bell dizileri ile oldukça dikkat çeken özel bir isim. Peki tüm detaylarıyla Kristen Bell kimdir?

Kristen Bell sevenler, kendisini daha önce duymamış olup merak edenler bu yazıya toplansın! Kristen Bell ile alakalı detaylı biyografik yazımıza başlıyoruz…

Kristen Bell Dizileri ve Filmleri Hangileridir?

Kristen Bell Kimdir? Kristen Bell Dizileri Nelerdir?

Annesi hemşire, babası haber programı yönetmeni olan Kristen Bell, 18 Temmuz 1980 tarihinde ABD’de dünyaya gelmiştir. 2013 senesinden beri Dax Shepard ile evlidir. Kristen Bell’i ilk önce Polish Wedding isimli filmde izledik. 2001 senesi geldiğinde ise Broadway’de Tom Sawyer’ın Maceraları’nda izledik kendisini Becky Thatcher rolüyle… Hatta bu rolü almak için New York Üniversitesi Tisch Sanat Okulu’nu bırakmış olduğu bilinmektedir. Daha sonra ise Los Angeles’a taşınan güzel oyuncu, David Mamet’in Spartan isimli filminde rol aldı. Asıl hayran kitlesini ise bir televizyon dizisi olan Veronica Mars ile sağlamıştır. Kristen Bell dizileri ile ilgili konumuza devam ediyoruz…

Kristen Bell mezun olma sürecinden sonra ise New York’a döner. Burada Tisch Sanat Okulu bünyesine kaydolur. Aynı sene Pootie Tang isimli bir filmde yer alır. Güzel oyuncu Smallville dizisinin seçmelerini katılsa da başarısız olmuştur. Veronica Mars adlı dizi Kristen Bell’in kariyeri üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. 3 sezon boyunca süren dizinin hayran kitlesi de bir hayli büyük olmuştur. Daha sonra Heroes dizisinde Elle Bishop karakterine hayat veren Kristen Bell, birçok filmde de yer aldı. Çığlık serisinin bir filminde de rol alan oyuncu büyük beğeni topladı.

Kristen Bell Dizileri ve Filmleri Hangileridir?

Kariyeri boyunca sayısız yapımda rol alan ünlü oyuncunun rol aldığı yapımları sizler için listeledik!

 • 1998 Polish Wedding, Genç Kız
 • 2001 Pootie Tang, Record Executive’s Daughter
 • 2007 – 2012 Gossip Girl, Seslendirme
 • 2005 Deepwater, Hemşire Laurie
 • 2006 Pulse, Mattie
 • 2005 The Receipt, Sevimli Kız
 • 2010 Burlesque, Nikki
 • 2013 Frozen, Anna (Seslendirme)
 • 2012 Everybody Loves Whales, TBA
 • 2011 Scream 4, Trudy Garett
 • 2016 The Good Place, Eleanor Shellstrop

Bonus: The Good Place ?

Kristen Bell dizileri arasında en sevilene geliyor sıra… Gelelim ünlü oyuncunun dizi kariyerinde en çok sevilen yapım olan The Good Place dizisine! The Good Place 2016 senesinde başlamış olan bir dizidir. Eleanor (Kristen Bell) öldükten sonra kendisini The Good Place adlı yerde bulur. Burası sadece iyilerin gelebildiği yerdir, bir nevi cennettir. Fakat Eleanor kötü birisidir ve buraya yanlışlıkla gönderildiğini fark eder. Bir yandan buradaki hayatından memnun olmaya başlayan genç kadın her bir hatasında bu ufak cennete cehennem gölgesi düşürecek hareketler yapmaya başlar. Gerçek ortaya çıkacak mıdır? Bİlemiyoruz! Heyecanla izleyeceğiniz bir yapım olan The Good Place’ın başrollerinde Kristen Bell, Ted Danson, William Jackson Harper, Jameela Jamil gibi başarılı oyuncuları görüyoruz.

Kristen Bell kimdir konulu yazımızın sonuna geldik. Görüşmek üzere!

Kyle Harris Kimdir? ve Neri Oxman Kimdir? içeriklerimiz de ilginizi çekebilir.

İlginiz Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu