EDİTÖR BAŞVURU
HaberlerTürkiyeYaşam

Koronavirüste Yeni Belirtiler Ortaya Çıktı

Koronavirüs vaka sayısında hızlı artış devam ederken, Koronavirüsün mutant virüsünde yeni belirtilerin görüldüğü tespit edildi.

Son haftalarda ülkemizde görülen koronavirüs vaka sayısı ve hayatını kaybeden kişilerin sayısında artış hızla devam etmekte. Son olarak dün 54.740 yeni vaka görülürken 276 kişi hayatını kaybetti. Tüm bunların yanında koronavirüs mutant virüsünde yeni belirtilen görüldüğü de tespit edildi.

koronavirüs mutantı

Koronavirüse karşı ülkemizde aşılama işlemleri devam ederken diğer taraftan vaka sayılarında artışların ardından mutant virüslerde daha önce görülmeyen yeni belirtilerin olduğu ortaya çıktı. Önceden açıklanan virüs belirtilerinin en önemli belirtileri ise öksürük ve ateşti. Şimdi ise bu belirtilere burun akıntısı, titreme ve hapşırma eklendi. Bu nedenle koronavirüs mutant versiyonu nezle ve grip gibi hastalıklarla karıştırılabilirken, erken teşhise de engel olmasından korkuluyor.

Kaynağının İngiltere olduğu düşünülen mutant virüs önceki halinden çok daha hızlı yayıldığı ve belirtilerinin de farklı olduğu belirtildi. Önceden açıklanan belirtiler ateş, kas ağrısı ve öksürük iken, artık buna geniz akıntısı, burun akıntısı, iştahsızlık, hapşırma ve titreme eklendi.

Kaynak: (BSHA-Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

İlginiz Çekebilir

2 Yorum

  1. Hastanelerde yatan hastaların yüzde 80’i İngiltere kaynaklı mutant olurken hatrı sayılır derecede Afrika kaynaklı mutant virüslü hasta olduğu gerçeği de unutulmamalıdır.

  2. Covid 19 varyantlarının bu kadar hızlı yayılması gerçekten ürkütücü. Özellikle bu hızlı yayılımdan kaynaklı olarak doğabilecek halk sağlığı krizi için umarım yetkililer önlemlerini alıyordur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu