HaberlerYaşam

Koronavirüs vaka sayılarındaki artış endişelendiriyor

24 Şubat tarihli ülke genelindeki koronavirüs tablosu açıklandı. Son 24 saatte 9.561 yeni vaka tespit edilirken 72 kişi vefat etti.

Ülkemiz genelinde koronavirüs vaka sayıları endişe vermeye başladı. Son 24 saat içerisinde 124.015 test yapıldı ve 9.561 yeni vaka tespit edilirken, 72 vatandaşımız hayatını kaybetti. Hastanelerde yatan ağır hasta sayısı ise 1.200 olarak açıklandı.

Sağlık Bakanlığı, hergün paylaştığı günlük koronavirüs tablosunu 24 Şubat tarihli olarak paylaştı. Özellikle son günlerde haberlerde ve sosyal medyada görmeye alışmaya başladığımız kalabalık görüntüler sonrası vaka sayılarında artış olabileceği herkesi düşündürüyordu.

Bugün açıklanan sayılar bu endişenin boşa olmadığını ve vaka sayılarının yeniden artmaya başladığını gösteriyor. Şimdiye kadar toplam 2.665.194 koronavirüs vakası görülürken, hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayıs ıise 28.285’e çıktı.

İlgili Makaleler
Koronavirüs vaka sayıları

İYİLEŞEN HASTA SAYISINDA ARTIŞ

Açıklanan tabloya göre son 24  saat içerisinde toplam 5.297 hata iyileşerek hastanelerden taburcu oldu. Bu sayı ile birlikte şimdiye kadar iyileşen toplam hasta sayısı ise 2.540.293 oldu. Yapılan test sayısının toplamı 32.684.747 oldu. Şimdiye kadar hastalarda görülen zatürre oranı ise %4.2 olarak açıklandı.

</>

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu