Haberlerİş Hayatı

KHK ile İhraç Edilen Doktorlar İçin Yapılan Düzenleme Kabul Edildi

SGK ile anlaşmalı kurumlarda çalışamayacaklar

SGK ile anlaşmalı kurumlarda çalışamayacaklar

Çıkarılan KHK’lar ile ihraç edilen doktorların çalışma hayatlarına sınırlama getiren madde ile ilgili çalışma komisyonda tekrardan görüşüldü ve ardından KHK ile işten çıkarılan doktorların Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşmalı bütün kurumlarda çalışmaları yasaklandı. Kurumla anlaşması olmayan özel sektörde çalışabilecekler.

Yeni doktor adaylarından güvenlik soruşturmasını geçemeyenler ise kapsam dışı tutuldu ve SGK ile anlaşması olan özel hastanelerde çalışabilecekler.

Bu madde neleri kapsıyor?

Çıkarılan torba sağlık teklifinde yer alan 5. maddeye göre “terör örgütlerine üyeliği ya da bağlantısından ihraç edilen hekimler sadece Sosyal Güvenlik Kurumu ile sözleşmesi bulunmayan kuruluşlarda çalışabilecek ya da muayenehane açabilecek. Düzenledikleri raporlar yargı kararlarına ve idari işlemlere esas alınamayacak”.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu