Hayvanlar Alemi

Kedi ve Köpek Hastalıkları Nelerdir, Nasıl Tedavi Edilir?

Kedi ve köpek bakımı sadece beslenmelerinden ibaret değildir. Nitekim biz insanlar gibi kediler ve köpekler de zaman zaman hasta olabilmekte ve çeşitli sağlık sorunlar ile karşılaşabilmektedir. Nasıl ki hasta olduğumuzda antibiyotik kullanıyorsak onlar için de üretilen özel antibiyotik ilaçlar mevcuttur. Yine diğer kedi ve köpek hastalıkları için de uzmanlar tarafından çeşitli ilaçlar ve vitaminler üretilmiştir. Peki kedi ve köpek hastalıkları nelerdir? Bu hastalıklar nasıl tedavi edilir ve hangi ilaçların kullanılması gerekir? Detaylara bakalım.

 

Kedi ve Köpek Hastalıkları Nelerdir?

İnsanlarda görülen bazı hastalıkları kedi ve köpeklerde de görmek mümkün. Mesela en basitinden romatizmal hastalıkları bu kapsamda değerlendirebiliriz. Kedi ve köpeklerde de artrit denilen eklem hastalıkları görülebilmektedir. Kedi ve köpeklerde görülen güçsüzlük, bir yerden bir yere atlama ve sıçrama konusunda isteksizlik gibi davranışlar, romatizmal hastalığa yakalandıklarına işaret eder. Parazit hastalıkları da kedi ve köpeklerde sıkça görülen sağlık problemleri arasındadır. Özellikle pirelenme sorunu, evde yaşayan diğer bireylerin sağlıklarını da etkilediği için kısa sürede müdahale edilmesi gerekir. Günümüzde insanların en büyük problemlerinden biri olan diyabet hastalığı kedi ve köpeklerde de yoğun şekilde ortaya çıkabilir. Bunlar haricinde çok daha tehlikeli olan kedi köpek hastalıkları mevcuttur ve bu hastalıkların köpek kedi ilaçları ile tedavisi yeterli olmayabilir. Bunların başında da kuşkusuz ki uyuz gelmektedir. Yine köpeklerde ortaya çıkan gençlik hastalığı da ölüme götüren sonuçlar ortaya çıkarabilmektedir. Peki bu hastalıklar nasıl tedavi edilir, inceleyelim.

İlgili Makaleler

Kedi ve Köpek Hastalıkları Nelerdir?

Kedi ve Köpek Hastalıkları Nasıl Tedavi Edilir?

Konumuzun başında da belirttiğimiz üzere kedi köpek hastalıkları için çeşitli ilaçlar üretilmektedir. Bunlar sayesinde tedavi süreci kısalmakta ve hastalığın ilerlemesi önlenebilmektedir. Fakat her hastalığın tedavisi ilaçla mümkün olmamaktadır. Örneğin kedi ve köpeklerde görülen eklemik yani romatizmal hastalıkların herhangi bir tedavisi yoktur fakat bazı kedi köpek ilaçları ve eklem destekleyici vitaminler sayesinde daha rahat olmaları sağlanabilir. Kedi ve köpeklerde sıkça görülen pire, kene gibi parazit hastalıklarını önlemek için ise bazı sprey tarzı ilaçlar üretilmiştir. Bunlar haricinde uyuz, gençlik hastalığı gibi ölümcül olabilecek dereceye sahip sağlık sorunları için ise bizzat veterinerlere gidip destek almalısınız. Bu hastalıkların düzenli takibi yapılmalı ve tedavi süreci yakından izlenmelidir.

 

Kedi Köpek İlaçları Nereden Alınır?

Kediniz veya köpeğiniz hastalığında, veteriner hekim tarafından önerilen ilaçlar sayesinde tedavi sürecini başlatabilirsiniz. Sadece hastalandığında değil genel gelişimini destekleyecek durumlar için de ilaç, vitamin vb. destekleyici tedaviler uygulayabilirsiniz. Peki kedi ve köpekler için üretilen ilaçları nereden alabiliriz. Bu konuda veterinerlere giderek ilgili ilacı temin edebilirsiniz. Eğer ki kullanmanız gereken ilacı biliyorsanız internet üzerinden de ilaç sipariş edebilirsiniz. Kedi ve köpeklere dair mamasından vitaminine, ilacından aksesuarına varana dek birçok ürünü bulabileceğiniz https://www.petbesinleri.com.tr/ adlı internet sitesini ziyaret ederek, istediğiniz ürünün siparişini bir tıkla verip kapınıza kadar gelmesini sağlayabilirsiniz.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu