HaberlerListeler

Karşınızda İnce Çerçeveli OnePlus 5T

2017 yılının en iyi akıllı telefonlarından birisi olan OnePlus 5‘in yenilenen modeli piyasaya çıkıyor. Bir önceki versiyona oranla çok daha ince çerçeveye sahip ve bir çok yeni model gibi 18:9 görüntü oranına sahip olan OnePlus 5T modeli firma tarafından duyuruldu.

2017 yılında Samsung S8 ile başlayan çerçevesiz ekran modasına neredeyse bütün firmaların amiral gemisi modellerinde rastlar olduk. Bu akımın son temsilcisi ise OnePlus 5T oldu. Bir önceki model olan OnePlus 5 piyasaya henüz yeni çıkmıştı ama firma çerçevesiz ekran baskısına dayanamadı ve yeni modelini piyasaya sürüyor.

5.5 inç OnePlus 5’in aksine yeni modelin ekranı 6 inç, diğer firmaların yaptığı kasayı küçültmek yerine kasayı aynı tutarak ekranı büyütmeyi tercih etmişler. Fakat buna rağmen ekran kasa oranı %80’de kalmış. Alüminyum bir kasaya sahip telefon sadece gece siyahı renginde piyasaya çıkacak.

OnePlus 5T Teknik Özellikleri

OnePlus 5T Teknik Özellikleri

Yukarıda da belirttiğim gibi 18:9 görüntü oranına sahip akıllı telefonun 1080×2160 piksel ekran çözünürlüğüne sahip optik Amoled ekran kullanılmış. Diğer ekranlara oranla daha az enerji tüketirken, daha fazla renk modu sunulan ekranla birlikte sRGB ve DCI-P3 ve son olarak Gun ışığı profili seçeneklerine sahip oluyor.

OnePlus 5T Kamerası;

OnePlus 5’ten farklı olarak arka kamerada 16 MP çözünürlüğünde ana sensör ile birlikte 20 MP çözünürlüğünde ki geniş açılı ikinci bir sensör yer alıyor. Bu ikinci kamera telefoto özelliğine sahip değil.

OnePlus 5T ön kamerası ise f/2.0 diyafram aralığına sahip ve 16MP çözünürlüğünde. Ön kamera yüksek çözünürlüğüne ek olarak yüz  tarama teknolojisine de sahip ve yüz tanıma ile ekran açabiliyorsunuz.

OnePlus 5T Fiyatı

 Yeni model OnePlus bir önceki modelinden sadece 20$ fazla yani 500$ fiyatıyla bir çok ülkede aynı anda piyasaya sürülecek. Merak etmeyin bu listede biz yokuz.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu