HaberlerOtomotiv

Titanyum gövdeli ilk otomobil Icona Vulcano

İlk olarak 2013 yılında Şangay Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Icona Vulcano‘nun güncellenmiş yeni hali bu yıl düzenlenen Dubai International Motor Show’da ziyaretçilerle buluştu. Yeni otomobili diğer spor otomobillerden ayıran en büyük özellikse arabanın gövdesinin tamamen titanyumdan yapılmış olması.

Titanyumun en iyi özelliklerinden en hafif olduğu kadar en sağlam olması fakat Icona Vulcano’da kullanılma sebebi ise arabada yüksek hızlarda oluşan sıcak havayı ve tekerlek kısmındaki türbülansı en az seviyeye indirip, daha az sürtünmeyle yolda daha sağlam yol alması.

Otomobilde standart olarak kullanılan 8 silindirli 680 beygir gücündeki motor, bir kaç ek donanımla 1000 beygirlik bir güce ulaşabiliyor. 0-100 km hızlanması ise sadece 2.8 saniye. 

Icona Vulcano fiyatı ise titanyum bir gövdeye sahip olduğunu da düşünürsek 2.78 milyon dolarlık bir fiyat etiketinin olmasına şaşırmamak lazım.

Son olarak şahsi görüşüm araba gerçekten çok çirkin.


pomeranian boo fiyatları

Serkan Kara

27 Yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum, genelde takip ettiğim konularda ki fikirlerimi burada yazılarımla sizlere aktarmaya çalışıyorum. Bana ulaşmak isterseniz mail adresim: Skara@lafmacun.net

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu