Faydalı BilgilerListeler

Ayakkabı Bakımı Nasıl Yapılır?

Severek, beğenerek vitrinlerden gardırobunuza taşıdığınız ayakkabılarınız eskisin ister misiniz? Kim ister ki. Herkes ayakkabılarını uzun süre kullanmak, aldıkça çeşitliliklerini çoğaltmak ister. Doğru ayakkabı bakımı nasıl yapılır bunları anlatalım istedim. Ayakkabılar koku yapıyor olabilir ya da yıpranmaya meyilli olabilir ya da yanlış bir bakım ile siz de ayakkabılarınızı yıpratmış olabilirsiniz. Başlangıç olarak bakım yapılacak ayakkabı kaliteli ayakkabı olmalıdır. Kalitesiz, yıpranmaya yüz tutmuş ayakkabılar için bakım çok da bir şey fark ettirmez. Oysa her gün aynı çift ayakkabıyı giymek yerine iki çift ayakkabı giyerek iki çift ayakkabıyı üç yıl giyebilirsiniz. 

1. Ayakkabılarınızı havalandırın.

1. Ayakkabılarınızı havalandırın.

Ayakkabılarınızı havalandırın. Her gün aynı çift ayakkabıyı giymeyin. Çeşitlilik ayakkabıların ömrünü uzatır.

2. Ayakkabılarınızı düzgün çıkarıp düzgün giymelisiniz.

2. Ayakkabılarınızı düzgün çıkarıp düzgün giymelisiniz.

Ayakkabılarınızı düzgün çıkarıp düzgün giymelisiniz.  Bir ayağınızın topuğu ile diğer ayakkabınızı çıkarmanız hatalıdır. Kaldırırken ya da saklarken ezilmeyecek şekilde kutulayarak kaldırmalı ya da ayakkabılığınızda düzgün bir şekilde muhafaza etmelisiniz.

3. Parlatıcı süngerler kullanmamalısınız.

3. Parlatıcı süngerler kullanmamalısınız.

Parlatıcı süngerler kullanmamalısınız. Nemlendirdiğiniz bezler ile ayakkabılarınızı her çıkardığınızda silebilirsiniz. Su temizlemek için yeterli olacaktır. Özellikle deri ayakkabılarınız için sakın parlatıcı sünger kullanmayın.

Karlı ve yağışlı havalarda yürümek durumunda kalabilirsiniz.

Karlı ve yağışlı havalarda yürümek durumunda kalabilirsiniz.

Karlı ve yağışlı havalarda yürümek durumunda kalabilirsiniz. Bu tarz iklim koşullarında lastik tabanlı ayakkabılarınızı giymeyi tercih etmelisiniz.

5. Her ayakkabının temizlenme yöntemi farklıdır.

5. Her ayakkabının temizlenme yöntemi farklıdır.

Her ayakkabının temizlenme yöntemi farklıdır. Deri bir ayakkabıyı nemli bez ile temizlerken, süet ayakkabı için özel silgi ve temizleyiciler almanız gerekir. Ketenlerin temizlenmesi ise zordur. Ömrü kısalır ama yıkamayı deneyebilirsiniz.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu