Ekonomi ve FinansHaberler

İstanbul Havalimanı’nın yıllık kira getisi bakan tarafından açıklandı


Yaklaşam 31 Mart yerel seçimleri öncesinde Trabzona giden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan buradaki konuşmasında yaptığı açıklamada, İstanbul Havalimanı‘nı işleten İGA‘nın tahsis edilen arazının kullanımı için yıllık kira olarak 822 milyon euro ödeyeceğini belirtti.

“İSTANBUL HAVALİMANI İÇİN DEVLETİN CEBİNDEN BİR KURUŞ ÇIKMADI”

Bakan Turhan konuşmasında, “Ülkemizin iftihar projelerinden İstanbul Büyük Havaalanı açıldı, 10 milyar dolarlık proje. Devletin cebinden bir kuruş çıkmadı ve bu yıldan sonra bu işi yapan konsorsiyum, devlete her yıl 822 milyon euro arazi kullanım kirası ödeyecek” dedi.

Bununla birlikte Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının son 17 yıl içerisinde toplam 537 milyar TL yatırım yaptığını ve bu yatırımların içerisinde 140 milyar liralık kısmın ise yap-işlet-devret modeliyle hayata geçirildiğini söyledi.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu