HaberlerTürkiye

Denizden Hamsi Fışkırdı, Peki Bu Bolluk Fiyatlara Yansıyacak mı?


Kış mevsimi başladığından beri hamsinin pahalı olmasından şikayetçi olanlar bu haber sizi mutlu edecek. Kışın başından beri tezgahlarda 20 liradan satılan, ‘denizlerin kuru fasülyesi’ olan hamsinin fiyatı bugün itibariyle yaşanan bolluk sebebiyle kilosu 10 TL’ye kadar düştü. düştü. 

1 Eylül’de Avlanma sezonunun başlaması ile palamut, çinekop ve barbunda gibi balıklar bol miktarda vardı. Bu bereket son günlerde hamside de yaşanıyor.

Denize açılan tekneler kıyıya bolca hamsiyle dönmeye başladılar. Buda hamsinin fiyatını 10 liraya kadar düşürdü. Herşeyin zamlandığı günümüzde özellikle kırmızı et alamayan vatandaşlar için protein kaynağı olan balık, fiyatının düşmesiyle soframızı şenlendirecek gibi. Balıkçıların tahminlerine göre bolluk devam ederse hamsinin kilosu 5 TL’ye kadar düşecek. 

Edirne Balık Pazarı balıkçılarından Feridun Bistren hamside bolluk yaşandığını ifade etti. ‘Bugünlerde hamsi bolluğu yaşıyoruz. Fiyatı sezon başında 20 liradan satılırken, bugün 10 liraya kadar düştü. Karadeniz’e açılan balıkçılar limanlara tonlarca hamsiyle dönüyor. Böyle olunca fiyatlar da otomatik olarak düşüyor. Sezon başında sırasıyla palamutta, çinekopta ve barbunda yaşanan bolluk şimdi hamside yaşanıyor. Fiyatı uygun olunca vatandaşların da ilgisi güzel oluyor. Önümüzdeki günlerde daha da düşmesini bekliyoruz.” dedi.

Balıkçı Hamza Doğan Gümeci de vatandaşların ucuz hamsiye ilgi gösterdiğini belirterek, “Hamsideki bolluk nedeniyle fiyatı 10 liraya düştü. Bu bolluk devam ederse kilosu 5 liradan hamsi satarız. İşlerden çok memnunuz. Herkesi taze balık almaya davet ediyoruz.” diye konuştu.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu