Haberler

İran’da Başörtüsünü Protesto Eden Kadının Cezası Belli Oldu

İran merkezli haber sitesi Entekhab’ın yaptığı habere göre, başkent Tahranda basına konuşan Tahran Başsavcısı Abbas Caferi Devletabadi, ülkedeki başörtüsü takma zorunluluğunu protesto eden bir kadının 2 yıl hapis cezası aldığını açıkladı.

Başsavcı, ismini söylemediği eylemcinin “umuma açık alanda başörtüsünü açarak ülke halkını bozgunculuğa teşvik etmekten suçlu bulunduğunu” belirtti.

İlgili Makaleler

PROTESTOYU BAŞLAYAN İNKİLAC CADDESİ KIZI OLDU

İran’ın başkenti olan Tahran’da yer alan İnkılab Caddesi üzerinde Aralık 2017 tarihinde bir kadın, baş örtüsünü çıkartarak bir sopanın ucuna asmış ve sopayı sallayarak ülke genelindeki başörtüsü takma zorunluluğunu protesto etmişti. Bu eylemin ardından “İnkılab Caddesi Kızı” olarak adlandırılan Vida Muvahhid tarafından başlatılan bu eylem ülke genelinde hızla yayılmaya devam ediyor.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu