Haberlerİlginç Haberler

iPhone’u Yanlışlıkla 48 Yıl Kullanılamaz Hale Getirdi

Apple’ın sevilen akıllı telefonu iPhone ile ilgili her gün bir çok haber gündeme gelmektedir. iPhone bu sefer ise çok ilginç bir haber ile dünya gündemine geldi.

Çin’de Şangay şehrinde yaşanan olayda iki yaşındaki bir çocuğun annesinin telefonunu alarak açmaya çalışması ve bu sırada telefon kilit şifresini defalarca yanlış girmesi neticesinde telefonun ekranında 25 milyon saat yani 48 yıllığına telefon kullanılamaz hale geldiği bilgisi görüldü.

İlgili Makaleler

Bu ilginç haber ülkede bir çok haber kaynağında yayınlanırken, konuyla ilgili olarak böyle bir şeyin olabilmesiyle ilgili Apple tarafından bir açıklama yapılmadı. Zira çocuğun bu kadar ileri tarihe ilerleyebilmesi için telefon şifresini yanlış girdikten sonraki bekleme süresini de beklemesi gerekiyor. 3 yanlış girmede 15 dk daha sonra 30 dk daha sonra 60 dk gibi süreler bekleniyor ve katlanarak ilerliyor.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu