HaberlerTürkiye

İnekleri telef olan Sabiha nineye güzel haber

Kısa bir süre önce Denizli’de yaşanan olayda uçurumdan düştüğü nedeniyle 2 ineğinin telef olması haberiyle gündeme gelen Sabiha nineye güzel haber geldi. Olaydan sonra kendisi ile telefonda görüşme yapan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pekdemirli ninemizin üzüntüsünü paylaşmıştı. Şimdi de bölge halkının ve Bakanlığın ortak yürüttüğü çalışmayla Sabiha nineye buzası bulunan 2 adet inek hediye edildi.

Denizli’de ineklerinin uçurumdan düşmeleri nedeniyle telef olmasını izlemek zorunda kalan 70 yaşındaki Sabiha nine tüm Türkiye’nin yüreğini sızlatmıştı. Yayılan haberin ardından da Sabiha ninenin acısını dindirmek isteyen yardımseverlerin de yardımıyla Sabiha nineye yavrusu bulunan 2 adet inek hediye edildi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pekdemirli, yapmış olduğu açıklamada Denizli Tarım ve Orman İl Müdürlüğüne verdiği talimatta Sabiha ninenin her eksiğinin giderilmesini söylediğini belirtti. Bakanlık ve halk tarafından ninemize hediye edilen 1 adet buzağı ve ineğin yanında Denizli Trafik ve Yaşam grubu üyeleri de sosyal medyadan bir araya gelerek Sabiha nineye 1 adet buzağı ve inek hediye ettiklerini açıkladı.

Sabiha Nine: “Çok mutluyum, Allah herkesten razı olsun”

Kendisine yapılan yardımlardan dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Bakan Pakdemirli’ye, İl Müdürü Erkaya’ya ve yardımsever vatandaşlara teşekkür eden Sabiha nine yeni ineklerine kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor. Hayvanları çok sevdiğini belirten Sabiha nine, ineklerine kavuştuğu için çok mutlu olduğunu belirtti. Küçük yaştan beri hayvanlarla ilgilendiğini açıklayan Sabiha nine, kendisine hediye edilen inek ve buzağıları tek tek sevdi.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu