HaberlerTürkiye

Herkes Kullansın Diye Otoparkların 24 Saati 1 TL Olacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna‘nın verdiği talimat doğrultusunda başkentte yer alan ve belediyeye ait olan otoparkların hepsinde 24 saati 1 TL olarak ücretlendirme yapılacak. Otoparkların ilk bir saati ise tamamen ücretsiz olacak. Yapılması planlanan bu değişiklik için Büyük Şehir Belediyesi Meclisi’ne öneri sunulacak ve önerinin kabul edilmesi halinde özellikle yol kenarları ve mesire alanlarında bu tarifeden hizmet verilecek.

Bu güzel haberi vatandaşlarla paylaşan Belediye Başkanı Mustafa Tuna, “Belediyeye ve belediye şirketlerine ait bütün otoparklar 1 saate kadar ücretsiz olacak. 1 saatten sonra da 24 saat boyunca 1 TL olacak. Biz vatandaşlarımızın otopark alışkanlığını sağlamak istiyoruz. Bu şekilde yollardaki araç trafiğinin olmayacağını düşünüyoruz. Otoparklardan gelir elde etmekten ziyade trafik akışına kolaylık sağlamak amacıyla böyle bir girişimimiz var. Bu uygulama açık otoparklar, kapalı otoparklar gibi bütün otoparkları kapsıyor. Özel şahıslara ait otoparklar bu uygulamanın dışında olacak. Biz kararı imzaladık. Ankara Büyükşehir Belediye Meclisimiz de uygun görürse gerçekleşmiş olacak” diye belirtti.

Darısı başta İstanbul olmak üzere bütün şehirlerin başına diyelim.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu