HaberlerListeler

Akıllı Telefonların Şarjını En Çok Tüketen 7 Uygulama

1. Spotify

Spotify

Kullanıcıları pek inanmak istemese de en çok kullanılan müzik programlarından birisi olan Spotify uzun kullanımda tam bir şarj canavarı oluyor.

2. Netflix

Netflix

Kendi özgün dizi ve filmlerinin yanı sıra dünya genelinde popüler olun dizileri ve filmleri üyelerine sunan Netflix hem şarj hem de internet sömürücü diyebiliriz. Bunun önüne geçmek için online stream ile izlemek yerine önceden telefona indirip izlemeniz daha mantıklı olacaktır.

3. Outlook

Outlook

Maillerinizi Outlook ile takip ediyorsanız, siz gerekli ayarları yapmadıysanız o arka planda sürekli olarak çalıştığından ve gelen mail var mı diye kontrol ettiğinden bataryanın kısa sürede bitmesine sebep olabiliyor. Bunun için mail kontrol sıklığını ayarlamalısınız.

4. Facebook

Facebook

Yapılan bütün araştırmalarda akıllı telefonların bataryasının en çok tüketen uygulama olarak hep zirvede yer alan Facebook, hem şarjımızı hem de zamanımızı yeme konusunda tam bir usta. Videolar otomatik oynat ayarındaysa şarjla beraber internet kotanızı da hızla tüketecektir.

5. WhatsApp

WhatsApp

Açık olduğunda bir süre mesajlaşırsanız şarjınızın ne kadar hızlı düşmeye başladığını zaten göreceksiniz. Uzun süre WhatsApp kullanımı da maalesef şarjımızın çabuk bitmesine sebep olabiliyor.

6. SnapChat

SnapChat

Facebook şarj konusunda 1 numaradaysa, 2 numara kesinlikle Snapchat uygulaması. Artık ilk zamanlarındaki popülaritesi olmasa da yine hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesine hitap ediyor ve onların şarjlarını keyifle tüketiyor.

7. YouTube

YouTube

Ee o kadar uygulama saydık bunlara kota canavarı olduğu gibi şarj sömüren YouTube eklemesek ayıp olurdu. Hızlanan internet ile birlikte daha kaliteli yayın izlettiği için hiç çaktırmadan internetinizin bitmesine de sebep olabilir.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu