HaberlerListelerSağlık

Göz Altı Morluklarına Çözümler


Bazı zamanlarda derimizde ki hücreler yüksek pigmentasyona uğrayarak renk değişimine sebep olur. Bu yüksek pigmentasyon halk arasında gözaltındaki morluklar olarak adlandırılır. Yoğun bir iş temposu, uzun saatler bilgisayar başında geçirilerek yorulan gözler, aşırı alkol ve sigara kullanımı,stres, yorgunluk gözaltı morluklarının başlıca sebepleridir. Bazı sabahlar göz şişlikleri ya da gözaltı morlukları ile uyanabilirsiniz işte tam da böyle zamanlarda acil yardıma ihtiyaç duyarsınız. O şekilde evden çıkmak sizi gün boyu rahatsız edecektir. Sabah ya da müsait olduğunuz bir zaman diliminde 15 dakikanızı ayırarak gözaltı morluklarınızdan kurtulabilirsiniz. Bunun için içmiş olduğunuz siyah ya da yeşil çayın posasını gözlerinize koyun. Bunun için bir tülbentten yardım alabilirsiniz. Ayrıca yeşil çay daha etkili bir tercih olacaktır bizden söylemesi. Bunun dışında buzu göz altlarınıza koyabilirsiniz.Buz koymak da kılcal damarlarınızı sıkılaştırdığından şişlikleri önler. 

Folikasit içeren besinler tüketin. B vitamini eksikliği yaşamayın. Uyku düzeni sağlayın ve mümkünse bilgisayar başında geçirdiğiniz vakitlerinizi kısaltmaya bakın. Uyuduğunuz ortamın tamamen karanlık olmasına özen gösterin. Dolu sinüsler gözaltı morluklarına yol açabilir. Bu yüzden dolu sinüsler için ara ara eczaneden satın alabileceğiniz deniz suyu yardımı ile sinüslerinizi boşaltın. Günde en az 8 bardak su için ve beslenmenize dikkat edin. Aşırı tuz tüketimi vücudunuzda ve göz altlarınızda şişliklere yol açabilir. 

 

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu