HaberlerListelerSinema

Leonardo DiCaprio’nun Oynadığı En Güzel 10 Film

1. The Revenant – Diriliş – 2015 – IMDB: 8.0

The Revenant - Diriliş - 2015 - IMDB: 8.0

Leonardo DiCaprio’ya sonunda En iyi erkek oyuncu ödülüyle Oscar Ödülü kazandıran film diyebiliriz. Deri ticareti yapan bir adamın doğada hayatta kalmak için tek başına yaşadığı zorluklar, muhteşem hayatta kalma çabası ve dahası. Ölmeden önce izlenmesi gereken filmler arasında olması gereken bir film.

2. The Departed – Köstebek – 2006 – IMDB: 8.5

The Departed - Köstebek - 2006 - IMDB: 8.5

En İyi Yönetmen, En İyi Film, En İyi Uyarlama Senaryo dallarında Oscar kazanan Köstebek filminde bol aksiyon görmek mümkün. Filmin genelinden çok muhteşem son bölümüyle hala kendinden söz ettirmektedir. Filmin son bölümünü kesinlikle izlemelisiniz yani izlemediyseniz oturun The Departed filmini baştan sona izleyin.

3. The Wolf of Wall Street – Para Avcısı – 2013 – IMDB: 8.2

The Wolf of Wall Street - Para Avcısı - 2013 - IMDB: 8.2

2013 yılında yapılan The Wolf Of Wall Street (Para Avcısı) filminde çok para kazanmak için kendi ekibini kuran ve bu ekiple birlikte doğru adımları atan aynı zamanda çok iyi pazarlama teknikleriyle bir gecede hayatı değişen bir adamın hikayesi.

4. Django Unchained – Zincirsiz – 2012 – IMDB: 8.4

Django Unchained - Zincirsiz - 2012 - IMDB: 8.4

Tam bir Quentin Tarantino filmi olan Django Unchained filminde, aksiyon, cinayet ve yine bolca kan görmek mümkün. Western tarzı filmlerin en güzellerinden birisi diyebileceğimiz filmde Leonardo DiCaprio ile birlikte Samuel L. Jackson, Jamie Fox, Jonah Hill  gibi yıldızları da izleyeceksiniz. Unutmadan Quentin Tarantino kendide filmde oynuyor.

5. The Great Gatsby – Muhteşem Gatsby – 2013 – IMDB: 7.3

The Great Gatsby - Muhteşem Gatsby - 2013 - IMDB: 7.3

F. Scott Fitzgerald tarafından 1925 yılında yazılan romanın bir uyarlaması. Filmde Nick Carraway, yeni komşusu olan Jay Gatsby’nin eğlenceli ve bir o kadarda şaşaalı hayatının merak eder ve o hayata girmek ister fakat bu yaşam tarzının bir yüzü çok karanlıktır.

6. Inception – Başlangıç – 2010 – IMDB: 8.8

Inception - Başlangıç - 2010 - IMDB: 8.8

Yayınlandığı dönemde filmden çıkan hemen herkesin kafasında acaba? diye soru işareti bırakan bir film olmuştu. Filmde bir casusluk çetesinin kişilerin bilinç altına girerek onların düşüncelerini öğrenebiliyor ve hatta değiştirebiliyorlardı. Christopher Nolan tarafından yönetilen film 2010 yılının en iyi filmleri arasında yerini aldı.

7. Shutter Island – Zindan Adası – 2010 – IMDB: 8.1

Shutter Island - Zindan Adası - 2010 - IMDB: 8.1

Sadece sabıkalı olan akıl hastalarının kaldığı bir hastanede aniden ortadan kaybolan bir hastayı araştırmaya bir polis şefi gelir. Adada her şeyin aslında görüldüğü gibi olmadığını anlaması uzun sürmeyecektir. 2010 yapımı olan efsane filmde yönetmen koltuğunda Martin Scorsese oturuyor.

8. Blood Diamond – Kanlı Elmas – 2006 – IMDB: 8.0

Blood Diamond - Kanlı Elmas - 2006 - IMDB: 8.0

Edward Zwick’in yönetmen koltuğunda oturduğu kanlı elmas filminde, elmas aramasında zorla çalıştırılan bir balıkçı kocaman kırmızı bir elmas bulur ve saklar. Leonardo DiCaprio’da bir elmas kaçakçı ve balıkçıyı bulduğu elmas karşılığında ailesine kavuşturma sözü verir. Bundan sonrası tam bir kovalamaca ve aksiyon.

9. Catch Me If You Can – Sıkıysa Yakala – 2002 – IMDB: 8.1

Catch Me If You Can - Sıkıysa Yakala - 2002 - IMDB: 8.1

Frank Abagnale Jr.‘in gerçek yaşam hikayesinden yola çıkarak yapılan Sıkıysa Yakala filminin yönetmen koltuğunda efsane Steven Spielberg oturuyor. Komedi drama türünde olan filmde çok kurnaz ve aynı zamanda tam bir düzenbaz olan DiCaprio’nun yanı sıra bir çok ünlü yıldızı da göreceksiniz. 

10. Titanic – Titanik – 1997 – IMDB: 7.8

Titanic - Titanik - 1997 - IMDB: 7.8

1997 yılında yayınlandıktan sonra sinema dünyasını kasıp kavuran Titanik, kazanılmadık ödül ve kırılmadık rekor bırakmayan bir başyapıt. James Cameron tarafından yönetilen bu romantik filmin müziği de uzun dönem dilimizden düşmedi.

Sizce Leonardo DiCaprio’nun En Güzel Filmi Hangisi?

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu