HaberlerListeler

Rusya’da ilk kez bir robot haber sundu

Günümüzde artık teknolojinin gelmiş olduğu nokta birçok insanı hayrete düşürüyor. Rusya’da yayın yapmakta olan Rossiya 24 kanalında ilk kez bir insansı robot haber sundu.

Kanalda hali hazırda çalışan spikerin yerine 1 gün boyunca haberleri sunan insansı robot Aleks, birçok kişinin beğenisini kazanırken birçok kişinin de teknolojinin gelmiş olduğu nokta konusunda endişe duymasına neden oldu. Robot Aleks, sunum yaparken; bilim, finans ve nükleer teknoloji gibi birçok kategoriden habere değindi.

Bir teknoloji forumu hakkında haber sunarken “Forumda baş kahraman bendim, yani robot Aleks’ti” ifadelerini kullanan insansı robot oldukça dikkat çekti.

Şuanda Android işletim sistemi ile çalışan insansı robot Aleks’e talep de oldukça artmış durumda. Yüz ifadelerinden 20 tanesini başarı ile yapabilen Aleks, şuan kollarını ve bacaklarını kullanamıyor. Ancak insansı robotun yapımcı şirketi tarafından yapılan açıklamalara göre ilerleyen günlerde robot Aleks’e birçok özel fonksiyon daha eklenecek.

İlk olarak yapımına 2017 yılının ortalarında başlanan Robot Aleks’in 2019 yılı sonunda tamamlanması bekleniyor. Şuana kadar robot için yapılan toplam harcama ise yaklaşık 15.600 dolar civarlarında.

İnsansı robot Aleks’in yapımcı şirketine şimdiden 12 adet sipariş gelmiş durumda. İlerleyen günlerde bunun çok daha fazla olmasını bekleyen şirket, birçok yatırımcının da gözdesi haline gelmiş gibi görünüyor.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu