HaberlerYaşamYaşam - insan

Antidepresan İlaçlarının Oboziteye Etkisi

Doktorlar tarafından verilen ve kullanımı oldukça fazla olan bazı antidepresan ilaçlar obeziteye karşı fazlası ile etki etmektedir. Bu ilaçlardan bazıları aslında insanlığın biyolojik bir silahıdır. Bu ilaçlar obeziteyle beraber kol kola gezmektedirler. İnsanlara bazı alanlarda yardımcı oldukları kesin fakat kilo aldırdıkları da bir o kadar tüm çıplaklığı ile gün yüzündedir.

  Depresyona düşman fakat obeziteye dost bu ilaçlar üzerindeki çalışmalar devam etmekle kalmayıp bazılarının kullanımı yasaklanmakla beraber  piyasadan toplanmıştır ve hala toplanıyor. Çünkü sırf bu yüzden ölümler de yaşanabilmektedir. Bu konu da halkın bilinçli olması gerekmektedir. Çünkü builaçlar insanın aklına takılan bir kelepçe gibidir. İnsanlar bu ilaçlardan bazılarını kullanınca kendilerini yemeğe vermektedirler ve dış dünyadan kendilerini soyutlamaktadırlar. Bu aslında iyi bir şey değildir. İnsanlar bu ilaçlar sayesinde ayakta durduklarını düşünseler de asında ayaklarına takılan bir kelepçedir. Bu ilaçlar hakkında insanlar bilinçlendirilmelidir. Bu sayede bu ilaçların kullanımının önüne geçilebilir.

  Bu konuda yetkililere özellikle doktorlara ve eczacılara büyük bir görev düşmektedir. İnsanları her mecradan bilinçlendirmek  büyük önem arz etmektedir. Bu bir sosyal sorumlulukla beraber insanlık görevidir. Çevremizde böyle insanların bu ilaçları kullanmalarını önlemeliyiz. Doktor tavsiyesi ile başka ilaçlar kullanmaları için yönlendirmeliyiz. Topluma kazandırılan her birey yine bu toplama hizmet eder düşüncesi ile doğru adımlar atmalıyız. Bu konu tüm insanlığın sosyal sorumluluğudur.

İlgili Makaleler

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu