HaberlerListeler

Google ‘Stadia’ İsimli Bulut Oyun Sistemi Resmi Olarak Tanıttı

Teknoloji deyince akla gelen ilk firma olan Google, resmi olarak bulut oyun sistemine girdiğini resmi olarak tanıttı. Google, San Fransisco’de yapılan Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda yeni projelerini oyun severlere tanıttı. 

Google yeni tanıttığı bulut oyun sisteminde oyunlar için Netflix benzeri bir fikir kullanıyor. Stadia olarak adlandırılan oyun sisteminde bir çok platform arasında destekler sunulacağı ve platformu kullanan kişiler istedikleri oyunu istedikleri yerde oynayabilecekler. Örneğin istediği bir oyunu, MAC’te, iPhone, PC hatta iyi bir akıllı televizyonlarda bile oynanabilecek. 

Stadia, ilk olarak oyunları 4K çözünürlüğünde ve 60 kare saniye hızında oynanabilecek, ilerleyen zamanla da 8K çözünürlüğünde oyunlar da oynanabilecek. 

Daha fazla bağlantı demek daha fazla tüketim demek ve Stadia, oyun geliştiricilerinin oyunlarını satması için yeni bir pazar olarak karşımıza çıkacak. Örnek verecek olursak, YouTube’dan bir oyunun fragmanını izlediğinizde videonun sonunda ‘Oyna’ şeklinde bir buton belirecek ve 5 saniye sonra Chrome tarayıcınızda oyunu oynayabileceksiniz.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu