EDİTÖR BAŞVURU
Doğa - ÇevreYaşam - insanYeme - İçme

Goji Berry Üzümü Nedir

Goji Berry Üzümü Faydaları

Goji Berry Üzümü Nedir

Uzak doğunun nimetlerinden biri olan Goji Üzümü yerel adıyla mutluluk meyvesi olarak bilinmektedir. Tibetli rahiplerin uzun zihin ve beden ibadetleri için tükettiklerin tek besin olarak bilinmektedir. Sağladığı besin değeri ile vücutta çok yararlı sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır. Kurt üzümü ile karıştırılmasına karşın ikisi de benzerlik gösterse de ayrı familyalardan gelmektedirler.

Kurt üzümü Çin de yetişmektedir Goji ise Moğolistan’da yetişmektedir. Düzenli tüketim yapıldığın da kanserli hücreler ile mücadele ettiği gözlemlenmiştir. Goji berry faydaları uzun yaşamın anahtarı olarak bilinmektedir ve sağlığın temel taşları arasın da sayılmaktadır. Goji berry ülkemiz de aynı adla satışa sunulmakta fakat aslı olmadığını üzülerek söylemek zorundayız.

Goji Berry Üzümü Faydaları

Çin de talebi karşılamak için büyük çiftlikler de 3-4 gün içerisin de hazır edilen kurt üzümlerinin kurutulmuş halleri kimyasal ile hızlandırılarak. Bize kadar gelmekte ve Gojinin faydalarını içermemektedir. Yararlarından faydalanmak için kurutulmuş olarak da tüketmek mümkündür fakat Goji meyvesinin kendisi olmak zorundadır. Ve kar amaçlı üretilen Çin Kurt üzümü ile aynı adla sunulduğu için faydalarından yararlanamayan kişilerin bu konu da bilgi edinmesi önem arz etmektedir. Ülkemiz de zayıflama teknikleri içerisin de kullanımı yaygın olmakla kullanımına başlanmıştır.

Tüketimi hızla artan Goji meyvesi için orijinal olanı sadece Tibet’de yetiştiğini hatırlatmak isteriz. Diyet içerisin de önerilen meyve kullanıldığın da spor aktiviteleri ile başarılı sonuçlar vermekte. Doygunluk ve zindelik hissi ile daha fazla efor harcatmakta ve daha az besin tüketimi olmasını sağlamaktadır.

Goji Berry Üzümü Nedir

Goji Berry

Mutluluk meyvesi olarak bilinen orjinali tibet dolayalrın da ve sadece Moğolistan da yetişen Goji üzümü yararları bakımından Avrupa ve Amerika da incelemelere tabi tutulmaktadır. Çok eski tarihlerden bu yana tibetli rahipler tarafından tüketilen meyve uzun süre zinde kalkmalarını. Çok besin ihtiyacı ile vücudun aktif olmasını sağlayarak daha sağlıklı bir vücuda sahip olunmasını sağlamaktadır.

Goji berry faydaları olarak kanser ile mücadele edilmesine olanak sağlayan koruyucu bir kimlik üstlenerek kanserli hücreler ile savaştığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Ülkemiz de yakın bir tarih de kullanılmaya başlayan Goji berry diyet için de kullanılmakta ve kişinin besin tüketimini azaltarak. Vücudun daha dirençli ve aktif olmasını sağlayarak daha fazla efor sarf edip zayıflamasına olumlu etkiler yaptığı gözlemlenmektedir.

İlginiz Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu