Faydalı BilgilerListeler

Genç Kalmak İçin 5 Altın Kural

Genç kalmak herkesin idealleri arasındadır ve birçok kişi genç kalmak için birçok yola başvurur. Gençlik serumları, anti-age kremler, dermatolojik yöntemler vs hepsi birer çıkış kapısı niteliğindedir. Ancak genç kalmanın yolu doğal yollarda gizlidir. İşte genç kalmak için 5 altın kural.

1. Yeşillik tüketin:

1. Yeşillik tüketin:

Eğer sağlıklı bir yaşam istiyorsanız, bu yeşili bol tüketmekten geçiyor. Yeşil sebzelerde bulunan klorofil cildi arındıran bir özelliğe sahiptir. Kereviz, maydanoz, tere, ıspanak arındırıcı sebzelerden bazılarıdır.

2. Yeşillikleri çiğ tüketin:

2. Yeşillikleri çiğ tüketin:

Çoğu tükettiğimiz besin maddesi ısı karşısında vitaminini ve besin değerini yitirir. Örneğin ıspanağı yemek yapmanın yanı sıra salata olarak tüketmelisiniz.

3. Sağlığınız cildinize yansır:

3. Sağlığınız cildinize yansır:

Vücuda alınan her besinin cildinize yansıdığınızı unutmayın. Daha parlak bir cilde sahip olmak istiyorsanız cildinize karoten desteği vermelisiniz. Karoten cildinizin esnek, parlak ve canlı görünümünü sağlar. Karoteni havuçta, portakalda, üzümde, kabakta bulabilirsiniz.

4. Spor Yapın:

4. Spor Yapın:

Spor yaparak kaslarınızı güçlendirmelisiniz. Düzenli olarak spor yapamasanız bile kaslarınızı güçlendirecek ufak egzersizleri yapmaya gayret gösterin. Osteoporoz yani kemik erimesinin önüne geçmek için kaslarınızı güçlendirmeniz hayli önemli.

5 .Gençlik hormonlarınızı artırın:

5 .Gençlik hormonlarınızı artırın:

DHEA yani bilinen adı ile gençlik hormonu vücudunuzda artırılmalı. Bunun yolu bu hormonun artıracak besinler tüketmelisiniz. Peynir, patlıcan, ton balığı tükettiğiniz besinler arasına alın. Ve özellikle de tüketin. Günlük tuz tüketiminizi 2 çay kaşığı ile dengelemelisiniz.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu