Hayvanlar AlemiListeler

Gelmiş Geçmiş En Büyük 5 Hayvan Türü

Tarihte yaşamış en büyük hayvanlar arasından 5 farklı türe ait gelmiş geçmiş en büyük 5 hayvan hangileri bunları sizin için bir araya getirdik.

Milyonlarca yıl önce dünya üzerinde yaşayan hayvanların çok büyük oldukları sürekli söylenir ve bulunan fosillerde genelde bu yöndeki bilgileri doğrular nitelikte. Dünyanın en büyük hayvanları hangileri diye soracak olanlar için biz gelmiş geçmiş en büyük hayvanlar hangileri sıralamak istedik. Bu listemizde 5 farklı tür ve bu türlerin tarihte yaşamış en büyük atalarını listemize ekledik.

Dünyanın en büyük hayvanları ile ilgili bilgilere bakınca aslında iyi ki bu zamanda bunlar yaşamıyor demiyor değilim ben.

Sizin de eklemek istediğiniz olursa yorumlara belirtmeniz yeterlidir.

Meganeuropsis

Meganeuropsis

300 milyon yıl önce yaşadığı düşünülen bu tür, dünyanın gelmiş geçmiş en büyük uçabilen böcek türü olarak bilinmektedir. Günümüzde yusufçuk dediğimiz hayvanın dedesi olan bu tür kendinden küçük canlıları yiyerek beslenirdi. Şimdilerde yaşamadığına sevinebiliriz aslında, böyle bir kanatlıyla karşılaşmak istemezdim açıkçası.

Tahmini boyları: 70 cm Tahmini ağırlıkları: 150 gram

Arthropleura

Arthropleura

340 milyon yıl önce yaşamış bu tür, dünyanın gelmiş geçmiş en büyük eklem bacaklı türü olduğu düşünülmektedir. Ortalama bir eklem bacaklıyla kıyaslandığında bu böcek bir canavardı. Doğa şartlarına uyum sağlayabilen bu canı türü aslında çok da dayanıklı bir türdü.

Tahmini boyları: 2.5 metre Tahmini ağırlıkları: 500 kilogram

Titanoboa

Titanoboa

60 milyon yıl önce yaşamış bu yılan türü, dünyanın en büyük yılan türü olarak düşünülmektedir. Bildiğiniz bütün büyük yılanları unutun, 1 ton ağırlığına ulaşabilen bir yılanın neler yapabileceğini siz düşünün. Bence o zamanların en güçlü ve tehlikeli hayvanlarından birisiydi.

Tahmini boyları: 15 metre Tahmini genişlikleri: 1 metre Tahmini ağırlıkları: 1.1 ton

Spinosaurus

Spinosaurus

Yırtıcı ve dinozor bir araya gelirse aklımıza ilk gelen hayvan T-Rex olacaktır fakat o zamanlarda onun bile korktuğu bir canavar yaşıyordu. Tam 112 milyon yıl önce yaşadığı düşülen bu tür, karada yaşamış en büyük yırtıcı türü olarak tahmin edilmektedir. Avlanma sahası neredeyse bilinen bütün kara ve deniz suları. Besin zincirinin ten tepesine kurulmuş avlanmaya hazır bir kusursuz silah.

Tahmini boyları: 18 metre Tahmini ağırlıkları: 9 ton

Megalodon

Megalodon

Gelmiş geçmiş hayvanlar arasında denizde yaşamış en büyük yırtıcı türü olarak düşünülmektedir. Bu hayvanlar 28 milyon yıl önce yaşamışlardır. Tabi biz onu filmlerden belgesellerden tanıyoruz, küçük bir gemi kadar büyüklüğe ulaşabilen bu hayvan ise kesinlikle denizlerin kıralı koltuğunda oturuyordu. Günümüzün en büyük köpek balığı olan büyük beyazın boyutları onunla kıyaslandığında küçük bir balıktan ileriye gidememektedir. Filmde biraz abartmış olsalar da bizler onu The Meg filmi ile daha yakından tanıdık diyebiliriz.

Tahmini boyları: 20 metre Tahmini ağırlıkları: 103 ton

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu