Faydalı BilgilerListeler

Evde Fransız Manikürü Yapmanın Yolları

Evde fransız manikürü yapmak ile ilgili detaylı bilgilere yazımızda yer verdik.

Bakımlı tırnaklara ve ellere sahip olmak güzel bir görüntü yarattığı gibi kişinin kendine olan güveninin de artmasını sağlamaktadır. Manikür yaptırmak tırnakları çok hoş görünmesini sağlamaktadır. Her tür kıyafetli kullanabileceğiniz bir manikürü evde kendiniz yapmak istiyorsanız bu yazımızı okuyarak rahatlıkla Fransız manikürü yapabilirsiniz.

Fransız manikürünü yapmaya başlamadan önce ellerinizi hazırlamanız gerekmektedir. Ellerinizi masaj yaparak ve ardından peeling uygulayarak yumuşatmalısınız. İyice yıkayıp kuruladığınızdan emin olun. İyi kurulanmamış ellerde bir süre sonra çatlama ve kuruma meydana gelmektedir.

Evde Fransız Manikürü nasıl yapılır

Manikürünüzün güzel durması için tırnaklarınızı uygun bir uzunlukta kestikten sonra törpüleyin. Tırnaklarınız kırılmaya meyilli bir özelliğe sahipse yanlarını kıvrımlı, ön kısmını ise düz bir şekilde kesebilirsiniz. Törpünüz tırnak üzerinde kolaylıkla kaymalıdır.
Badem yağı sürerek ellerinizi kaplayın ve 15 dakika kadar ılık bir havluya sararak bekletin. Daha sonra gereksiz deri parçaları ile kütikülleri temizleyin. Ilık su ile ellerinizi yıkayıp kurulayın.

İlk olarak açık beyaza yakın şeffaf bir ton oje sürerek başlayın. Bu ojeyi tırnağınızın tamamına sürün. Birkaç dakika kurumasını bekleyin.

Evde Fransız Manikürü Yapmak

Beyaz bir ojeyi tırnağınızın kıvrımını izleyerek uç kısmına sürün. İstediğiniz kalınlıkta sürebilirsiniz. Ancak çok kalın sürmeniz hoş bir görüntü yaratmayacaktır. Dilerseniz hazır manikür setlerinin içinde bulunan bantlardan faydalanabilirsiniz. Ojeniz iyice kuruyuncaya dek bekleyin.

En üst katmana açık beyaz renk bir oje ya da parlaklık olmasını istiyorsanız parlatıcı sürerek manikürünüzü tamamlayabilirsiniz.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu