HaberlerListelerYaşamYaşam - insan

Evinizin Havasını Değiştirecek Bitkiler

Aloe Vera

Aloe Vera

İlk bitkimizin  faydaları saymakla bitmiyor. Aloe Vera, güzel görünümüyle odanızın havasını temizlerken yapraklarının içinden çıkan jelimsi yapıyla çeşitli şifalar sağlıyor. Özellikle cilt sorunları olan kişilerin gözdesi olan bitkinin bakımı da çok kolay. Işık alan bir ortamda çok fazla suya ihtiyaç duymayan bitkinizin toprağının kuru olmasına dikkat ediyorsunuz. Ve belli aralıklarla suluyorsunuz.

Sukulent

Sukulent

İlgili Makaleler

Son zamanlarda çok popülerleşen bu bitki sizin de hemen sahip olmak isteyeceğiniz türden. Çeşitli renkleri ve türleri olan bu bitkiyi ister minimal boyutta tutun, ister büyüdükçe başka ortama alın, isterseniz de yine son zamanların popüler ögesi teraryum yapımında kullanın.

Çakıllı-kumlu toprağı seven bu bitkinin bakımı da yine sadece ara ara,ihtiyaç duydukça sulamaktan geçiyor.

Kaktüs

Kaktüs

Çizgi filmlerde ve filmlerde genelde çölde bir başına dikilriken gördüğümüz bu tür tek tük de olsa çok uzun zamandır hayatımızdaydı. Ama artık nadir çeşitlerini bile semt pazarlarında bulabilir hale geldik. Genelde dikenli bir tür olarak aklımızda yer eden kaktüslerin aslında çok fazla sayıda dikensiz türü de bulunmakta. Çeşitli şekilleri ve renkleri bulunan bu türün çiçek açanları bile var. Yani aslında herkesin beğenebileceği bir kaktüs türü var. Önemli olan kişinin kendisi için doğru seçimi yapması.

Yukarıdaki akrabaları gibi çok fazla suya ihtiyaç duymayan kaktüslerin büyüdükçe saksılarını değiştirmekte ve yeni zeminler hazırlamakta fayda var.

”Ben bunları çoktan aştım.” diyenler takipte kalsın. Farklı bitki önerileriyle karşınızda olacağım.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu