HaberlerListelerSpor

İranlı Kadınlar 39 Yıl Aranın Ardından İlkkez Stadyumda Maç İzledi

İranda kadınlar en son bundan 39 yıl önce stadyumda maç izlemişlerdi. Geçen bu aranın ardından Tahran’daki Azadi Stadyumunda İran ile Bolivya arasında oynanan maçta kadın taraftarlarda stadumda yerlerini aldılar. Maçın başlamasından 2 saat önce görevli kadın polisler stadyumda güvenlik için yerlerini aldılar.  Resmi düzenleme ile kadınların stadyumda maç izlemesine izin verilmişti. Oynanan maçta da 300 kadın taraftar milli maçı kendilerine hediye olarak verilen İran bayrakları çoşkulu bir şekilde izlediler.

MAÇ SONRASI İLGİNÇ GÖRÜNTÜLER

Ülke tarihine geçen maçta İran, Bolivya karşısında 2-1  galip gelirken maçın tamamlanmasının ardından maçı izleyen kadınların stadyumda yer alan tribünleri gönüllü olarak temizlemeside medyada kendisine yer buldu.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu