HaberlerListelerYaşamYaşam - insan

Erkeklerin Aldatma Olgusu Doğuştan mı Geliyor?

Erkekler neden aldatır?

Erkekler neden aldatır?

Konu enine boyuna tartışıldığında ise,erkeğin daha iyi niteliklere sahip olan eşini neden daha vasıfsız kadınlarla aldattığının mantıklı bir açıklaması bulunamamıştır. Erkek bir kadını beğenmiş ve sevmiştir. Yuva kurduğu bu kadınla ilişkilerini sürdürürken zorlanmış ve başka arayışlara girmiştir. Acaba mesele bu kadar basit olabilir mi ?

Belki de milyonlarca cevabı olan “erkekler neden aldatır” konusuna değişik bir açıdan bakmak mı gerekir? Erkek, ilişkilerin sıradan hale gelmesi nedeniyle evdeki bulgur gözüyle baktığı eşini bırakıp Dimyat’taki pirince gidiyor olsun. Gerçek hayatta da bulgur daha sağlıklı ve kalorisi düşük olmasına rağmen daha pahalı ve sağlıksız pirinci tercih etmekteyiz. Tıpkı çocuklarının anası, yuvasının kurucusu eski aşkını bırakıp hiçbir vasfı olmayan kadınlara giden erkekler gibi…

Erkeğin karısı ile mazisi vardır, çocuklarının anasıdır, çok emeği vardır. Bu evdeki bulguru 1-0 öne geçirir. Dimyattaki pirinç ise eski haltları yine açığa çıkarmaz, onunla yeni bir sayfa açar erkek. Bu nedenle Dimyat’taki pirinç ilk golünü atar. İkinci golü ise, eşi gibi kıskanç olmaması ve çok fazla ilgi istememesidir. Ne olduğunu bilir ve alacağını aldıktan sonra erkeğe sıkıntı çıkarmaz.

Gelelim üçüncü gole  Dimyat’taki pirinç üçüncü golü kolay terk edilebilir olması sayesinde atar. Erkek nasıl eşini aldattı ise, onu da aldatma ve istediği zaman terk etme hakkını görür kendinde. Bu yüzden tercih sebebidir. Üstelik nafaka da istemez.

Birde erkeği elde etme arzu var. Halbuki evli erkek sürekli eşinin istekleri ile karşı karşıyadır ve onu memnun etmelidir. “Kötü kadın” ise yuva bozmak için mücadele eder. Rekabet ise kaliteli hizmeti getirir. Bu yazdıklarımızdan “erkek tabi ki aldatır” sonucu asla çıkarılmamalıdır. Sadece, günümüzde artık sıkça yaşanan bir olayı anlatmaya çalıştık…

İlginiz Çekebilir
pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu