Instagram takipçi satın al
TV YayınlarıListelerSinema

En İyi Tarihi Kore Dizileri

Siz de Tarih tutkunu bir dizisever iseniz; Geçmişi ışığıyla aydınlatan Tarihi Kore Dizilerini kesinlikle kaçırmamalısınız. İşte En İyi Tarihi Kore Dizileri listemiz

istanbul temizlik şirketi

Bazıları geleceğin peşindedir, bazıları geçmişe aşık. Geçmişe takılı kalmamak kadar önemlidir Tarih’den ders alabilmek. Siz de Tarih tutkunu bir dizisever iseniz; Geçmişi ışığıyla aydınlatan Tarihi Kore Dizilerini kesinlikle kaçırmamalısınız. İşte ince eleyip sık dokuyarak oluşturduğumuz En İyi Tarihi Kore Dizileri listemiz…

Tarihe Işık Tutan En İyi Tarihi Kore Dizileri

  1. Hwarang
  2. The Flower In Prison
  3. Saimdang: The Herstory
  4. Scholar Who Walks The Night
  5. Gu Family Book
  6. Seven Day Queen
  7. Arang and The Magistrate

1) Hwarang

Hwarang

“Güzel Savaşçılar” yani Hwarang adıyla yapılanmış ve 7 genç erkekten oluşan bir savaşçı grubu anlatıldığı dizi 2016 yılında 20 bölüm olarak yayınlanmıştır. Hwarang, savaş yetenekleri, stratejik düşünme yeteneği gibi özelliklerine ek olarak çekici görünüşleriyle de bilinen bir savaşçı grubudur. Silla krallığı zamanında yaşananları görmenizi sağlayacak tarik kokan bu kore dizisini mutlaka izlemelisiniz.Tarihi kore dizisinde, fazlasıyla cesur, enerjik ve özgürlükçü Moo-Myung karakteri Park Seo-Joon tarafından canlandırılmaktadır. Go Ara ise; neşeli, enerjik ve çalışkan bir kız olan A-Ro ‘ya hayat vermektedir.

2) Scholar Who Walks The Night

Scholar Who Walks The Night

Beğeniyle izlenen Tarihi Kore dizileri arasında yer alan Scholar Who Walks the Night; dram, romantik ve fantastik türünün de en başarılı örnekleri arasında gösterilebilir. Yönetmenliğini Lee Sung-Joon’un yaptığı dizinin 1.sezonu 20 bölüm olarak çekilmiştir. Bir vampir ve genç kızın öyküsünü ekrana taşıyan dizide ülkenin önde gelen genç yıldızları başrol oyuncuları arasında sayılabilir. Çok sevilen bir Kore çizgi romanının diziye uyarlamış hali olan Scholar Who Walks the Night, izleyiciden aldığı yüksek beğeniyle tüm dünyada favori olmayı başarmıştır. Aynı oyuncunun birden fazla karaktere hayat verdiği dizi 2015 yılında Grime Ödülleri kapsamında “Frontier Ödülünü” almaya hak kazanmıştır. Bu tarifi kore dizisini izlemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

3) Saimdang: The Herstory

Saimdang: The Herstory

2015-2017 yılları arasında 28 bölüm halinde çekilen Saimdang: The Herstory dizisi, tarihe gizem ve fantastik özellikleriyle ayna tutmaya çalışmaktadır. Filme konu olan hikayenin karakterleri geçmiş zamanda ve günümüzde canlandırıldığı için dizinin oyuncu kadrosu oldukça geniştir. Bir sanat tarihi öğretmeninin tesadüf eseri tarihsel bir figür olan Shin Saimdang’ın günlüğünü bulmasıyla işler gizemli bir hal almaya başlar. Dahiyane sanat becerilerinin ölümsüz aşk hikayelerine konu olduğu dizide, iyi karakterler olduğu kadar kötü karakterlerin olması da heyecanlı sahnelerin çekilmesine yardımcı olur.

________________________________

Mutlaka izlemeniz gereken en iyi Kore dizileri listemize bakmayı unutmayın!

________________________________

4) The Flower In Prison

The Flower In Prison

Tarih, romantik ve dram türünün sevilen bir örneği olan Kore dizisi The Flower In Prison, 51’i bulan bölüm sayısıyla son dönemlerin en uzun soluklu yapımları arasında gösterilebilir. Çok kalabalık bir kadroyla ve zengin bir bütçeyle çekilen dizinin konusu; hapiste dünyaya gelen Ok-Nyeo’un özel yöntemlerle haksızlığa uğramış kişilere yardım etmesidir. Her bölümde izleyici farklı heyecanlı sahnelerle buluşturan dizi, 2016 Seul Uluslararası Dram Ödüllerinde “En İyi Kore Dizisi” olmayı başarmıştır. Güzel kurgulanmış konusu ve başarılı oyunculardan oluşan kadrosuyla fark yaratan kore dizisinde her bölümde ayrı bir heyecan fırtınası eser.

5) Gu Family Book

Gu Family Book

2013 yılı yapımı Tarihi Kore dizisinde, dram, fantastik, komedi ve romantik türlerine de yer verilmiştir. Temelde yarı insan yarı efsanevi bir yaratık olan Choi Kang Chi’nin yolculuğuna yer verilen dizide, destansı sahneler çekilmiş ve izleyicinin ekrana bağlanması sağlanmıştır. Birbirine aşık olan karakterlerin düşmanlarının kurduğu tuzaklardan kurtulduğu ve dövüş sanatlarının ekrana estetik bir bakış açısıyla yansıtıldığı dizinin müzikleri de hikayeyi destekleyen özellikleriyle görsel bir şölenin yaşanmasını sağlar.

6) Seven Day Queen

Seven Day Queen

Kore sinemasının tarih, komedi, dram ve romantik türlerine giren başarılı yapımları arasında yer alan Seven Day Queen, özellikle genç izleyicileri ekrana bağlamayı başarmıştır. Kraliçe Dangyeong, tahtta sadece 7 gün kalabilmiştir. Bu süre içinde dönemin kralı Joongjong ile yaşanan aşk dillere destan olurken, tarihin tozlu sayfalarından çıkan bu güçlü aşk hikayesi, genç nesle sevgi uğruna yapılabilecek fedakarlıklar konusunda ders vermeyi başarmıştır. 2017 yılı yapımı Tarihi Kore dizisi 60 dakikalık bölümleriyle izleyici ekrana bağlamıştır.

7) Arang and The Magistrate

Arang and The Magistrate

Dilimize Deniz’in Yörüngesi olarak çevrilmiş olan Arang and the Magistrate; fantastik, romantik, komedi ve tarih türünün başarılı örnekleri arasında gösterilebilir. 2012 yapımı tarih konulu kore dizisi, haksız yere öldürülmüş bir kadının intikam almak için dünyaya dönen hayaletiyle konuyu takip eden yargıç arasında yaşanan imkansız aşka vurgu yapıyor. Neden öldürüldüğünü anlamadığı için Araf’ta kalan Arang, en sonunda hayaletlerle iletişim kurma becerisi olan yargıç Eun Oh ‘dan yardım ister ve ikili arasındaki aşk hikayesi böylece başlar. Her bölümde gizemini sonuna kadar sürdüren ve bu özelliğiyle izleyiciyi ekran karşısına bağlamayı başaran tarihi kore dizisi, 60 dakika boyunca seyir keyfi yaşatıyor.

İlginiz Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu