EDİTÖR BAŞVURU
Faydalı BilgilerListeler

E-Ticaret Trendleri

1. Mobil Optimizasyon

1. Mobil Optimizasyon

Birçok tüketici, alışveriş yapmak için mobil cihazlarını kullanıyor. Bu noktada, kolaylık ve erişilebilirlik çevrimiçi alışveriş yapanlar için ana öncelik haline geliyor. Dolayısıyla ürünlerinizin satılmasını istiyorsanız, mobil sitenizi olabildiğince kullanıcı dostu yapmanız gerekiyor.

2. Influencer Marketing

2. Influencer Marketing

Temel olarak, ürün ya da hizmetinizi sosyal medyada desteklemek için influencer iş birliği yapmak, işletmeniz için harika bir pazarlama yatırımı olacaktır. Influencer desteği alan markaların, e-ticaret siteleri için farkındalığı, trafiği ve satışları mutlaka artacaktır.

3. Video

3. Video

Video, kısa ve öz fakat bilgilendirici kliplerle müşterileri çeken, büyüyen bir pazarlama aracı. Facebook ve Instagram gibi sosyal platformlarınıza video entegrasyonu sağlayarak potansiyel müşterilerinizin dikkatini çekebilirsiniz.

4. Yapay Zeka (AI)

4. Yapay Zeka (AI)

Yapay zekanın e-ticareti etkilemesinin, sohbetlerden sesli aramaya kadar birçok yolu var. Yapay zekayı pazarlama çabalarınıza entegre etmek şüphesiz markanızı daha dinamik tutacaktır. Günümüzde tüketiciler, olabilecek herhangi bir soru veya endişeye anında yanıt almayı beklemekte. Her bir bireye anında cevap verilemeyeceği için, chatbotlar bu noktada harika bir seçenek olarak öne çıkıyor.

2019’da en çok satacak 9 e-ticaret ürününü incelemek için: https://bit.ly/2TrUoy8

Originally posted 2021-11-19 09:34:58.

İlginiz Çekebilir

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu