ListelerTasarımlar ve Sanat

Sudan Geçen Ses Dalgalarının LED Işıklar Altındaki Büyüleyici Fotoğrafları

Gledhill, “Kullandığım ekipman çok basit,” dedi . “Bir hoparlörün üzerinde uzanan ve bir sanal ton üreteci tarafından çalıştırılan bir amplifikatörden belirli frekanslarla salınan bir su havuzunu tutan bir uzatma membranından oluşuyor. Suyun yüzeyi LED ışıklarla aydınlatılıyor ve görüntüler bir kamerayla çekiliyor. ”“Temel olarak, sıvı sınırlı bir alanda titreştiğinde, belirli frekanslarda duran dalgalara neden oluyor” dedi. “Bunlar Faraday dalgaları (titreşimli bir kapla çevrelenmiş sıvılar üzerinde görünen doğrusal olmayan duran dalgalar) olarak bilinir. Bu, notaların müzik aletlerinde nasıl oluştuğuna benzer. ”

“Ses sudan geçiyor ve titreşimler LED ışıkları yansıtan yüzeye basılıyor. Kamera, yüzeyden yansıyan ışığı görüntüler. Elde edilen desenler ve şekiller, uygulanan frekanslara bağlı olarak çarpıcı biçimde farklı olabilir. ”

“Işıklandırma tekniklerim son birkaç yılda gelişti ve eşsiz görüntü stilleriyle sonuçlandı. Kısa süre önce yüksek hızlı video kameralar kullanarak görüntülemeyi genişlettim. ”

Ve devam eden proje, onun günlük işi olmadığını bile fark ettiğinizde daha da etkileyici hale geliyor. “Bilime olan tutkum beni Biyokimya dalında doktora ve doktora çalışmalarına yönlendirdi. Doktora sonrası araştırmaların ardından, bilgi ve becerilerimi insan hastalıklarını tedavi etmek için yeni ilaçların doğrudan gelişimine uygulamak istediğimi farkettim. ”İlaç endüstrisine katılmak, Gledhill’in insanların daha sağlıklı ve daha verimli yaşamlar yaşamasına yardımcı olmasını sağladı.

“Fotografik ve yaratıcı hobilerim, bizi çevreleyen gizli dünyayı keşfetme tutkusu tarafından yönlendiriliyor” dedi. “Bilimsel bilgimi kullanma ve bunu fotoğrafçılık yoluyla ifade etme konusundaki derin arzuyu birleştirmenin bir yoludur. Dünyanın bizi çevreleyen güzelliği görmesini ve diğerlerini gördüğümü öğrenmeye ve takdir etmeye teşvik etmesini istiyorum. ”27. Aşağıdaki videodaki fotoğraf çekim sürecini izleyebilirsiniz.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu