Hayvanlar Alemi

Dünyanın En Zeki 8 Hayvanı

Dünya üzerinde insanlar en zeki canlılardır. Peki insanlardan sonra gelen diğer canlı türleri nelerdir? Dünya üzerinde bulunan hayvanlardan en zeki 8 tanesi şu şekilde sıralanıyor.

8. Karıncalar

Karıncalar

Yaşadıkları yerleri, sosyal yaşamları gelişmiş seviyelerde olan karıncalarda tıp bilimi de oldukça gelişmiştir kendi hastalıklarını kendileri iyileştirebilirler. En zeki hayvan olmasalar bile bir topluluk halinde koloni kurarak yaşamayı başarabilen zeki canlılardandır.

7. Kargalar

Kargalar

Mükemmel bir hafıza yeteneğine sahip olan kargalar yapılan testler sonucunda problemleri çözebilme yeteneğine de sahiptir. Kargalar kendini aynada tanıyabilen canlılardır. Uzun yıllar boyunca insanlar ile iç içe yaşayabilirler.

6. Ahtapotlar

ahtapotlar

Bireyleri tanıyıp onlarla iletişim kurma kabiliyeti olan ahtapotlar nesneleri kullanarak hareket ettirebilir ve onlar birer araç olarak kullanabilme yeteneğine sahip omurgasız canlılardır.

5. Köpekler

Köpekler

İnsanlar ile sürekli beraber yaşan dost canlısı hayvanlar insanlar ile en iyi iletişi kuran insanları en iyi hayvanlar olarak karşımıza çıkıyor. Çok zekice düşünebilen köpeklerin hafızaları geliştirilebiliyor ve eğitilebiliyor. Sosyal becerilerde de oldukça başarılı olan sadık dostlarımız en zeki hayvanlar listesinde yerini alıyor.

4. Balinalar

Balinalar

8 kg lık beyinlere sahip olan balinalar en büyük beyne sahip olan hayvanlardır. Eğitim ve yeteneklerini geliştirmek için aşırı büyük cüsseleri engel olmaktadır. Balinalar insan mimiklerini taklit edebilme yeteneğine sahiptir.

 

3. Filler

Filler

Aile bağlarını aşırı önemseyen filler sosyal yaşantılarında sürü halinde düşünmenin yanında bireysel olarak kendini sorgulayabilme yeteneğine sahiptir. Yardım almadan çok güzel resim çizme yeteneğine sahip olan filler zekasını bu şekilde kanıtlamıştır. Ayrıca ölüm anında yas tutan nadir canlılardandır.

 

2. Yunuslar

Yunuslar

Ayna testini geçen tek canlılardır. Denizin dibinde avlanmak için kum kazarken burunları zarar görmesin diye deniz süngerlerini kullanmayı akıl edebilirler. Kendi aralarında birbirlerine özel isim verdiği düşünülen yunuslar kendilerine ait bir dille tarihi hikayelerini birbirlerine anlatıyor.

 

1. Büyük İnsansı Maymunlar

en zeki maymun türü

İnsanlardan sonra gelen en zeki canlılar olarak bilinirler. Br çok nesneyi araç olarak kullanabilirler. Suyun derinliğini ölçebilirler. Çubuk yardımı ile karınca yakalayabilirler.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu