Hayvanlar Alemi

Dünyanın En ilginç Görünümlü 8 Hayvanı

Dünya üzerinde henüz görmediğimiz gördüğümüz anda da tanımayacağımız bir çok hayvan türü yaşamaktadır. Birbirinden farklı görünüme sahip yüzlerce kara ve su hayvanı bulunmaktadır. Dünyanın en ilginç görünümlü hayvanı şu şekilde karşımıza çıkıyor.

8. Proboscis Maymunu

Proboscis Maymunu

Asya’da yaşayan ilginç görünümlü maymun türünün en dikkat çekici özelliği burnunun aşağına doğru olmasıdır. Bu burun sayesinde karşısındaki dişileri etkilemeyi amaçlayan bu tür maymunlar dünyanın en ilginç hayvanları arasında yerini alıyor.

7. Tersiyer

Tersiyer
Göz bebekleri beyinlerinden daha büyük olan bu canlıların görüntüleri ilginçten çok sevimlidir. Sıçrayarak ve tırmanarak hareket edebilen bu hayvanlar oldukça beceriklidir. Ağaçların dalına oldukça sıkı şekilde sarılırlar ve ayrılmazlar.

 

6. Kel Uakari

Kel Uakari

Maymun türü olan bu hayvanların yüzü oldukça ürkütücü bir görüntüye sahiptir. Ancak yüzlerindeki kırmızılık ne kdar parlak olursa hayvanın o kadar sağlıklı olduğunu gösterir. Brezilya’da su olan bölgelerde yaşayan bu maymun türleri eşleri konusunda oldukça seçicidir.

 

5. Cape Yağmur Kurbağası

Cape Yağmur Kurbağası

Tıpkı bir kayayı anımsatan bu kurbağa türünün sadece elleri belirgin şekildedir. Güney Afrika’da yaşamını sürdüren bu kurbağalar herhangi bir yerde karşımıza çıkabilir. Tanımanızın pek mümkünatı yoktur ama bir taş parçası sanarak elinize almanız muhtemeldir.

 

4. Aksolotl

Aksolotl

Suda yaşayan bu canlılar. Semender türü olmasına rağmen sadece su altında yaşayabilir. 25 cm boyutlarında olan bu canlıların göz kapakları yoktur. Diğer semenderlerden farklı olarak solungaçları bulunur.

 

3. Bitki Piresi

Bitki Piresi

İlginç tüylü kuyruklara sahip olan pireler bitkilerde yaşarlar. Tüylerinin onları koruma gibi bir özelliği vardır. Kuyrukları sayesinde salgılanan kimyasallar zararlı canlıları uzak tutar. Yere düşme gibi durumlarda kuyruklarını kullanıp düşüşü yavaşlatırlar.

 

2. Yarasa Balığı

Yarasa Balığı

Denizlerde yaşayan bu kırmızı dudaklı balıkların görüntüsü tıpkı bir yarasayı anımsatmaktadır. 40 cm boyutlarında olan bu balık denizde 30 metrede yaşar. ayakları bulunan bu balık yürüyerek hareket eder.

 

1. Yılbaşı Ağacı Solucanı

Yılbaşı Ağacı Solucanı

3 cm büyüklüğündeki bu ilginç görünümlü solucanlar tropikal bölgelerde yaşarlar. Üzerlerinde bulunan değişik renklerdeki tüy işlemeleri sayesinde yılbaşı ağacına benzetilmiş ve bu isime sahip olmuştur.

pomeranian boo fiyatları

Serkan Kara

27 Yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum, genelde takip ettiğim konularda ki fikirlerimi burada yazılarımla sizlere aktarmaya çalışıyorum. Bana ulaşmak isterseniz mail adresim: Skara@lafmacun.net

Bir Yorum

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu