HaberlerTV Yayınları

Disney + sadece 16 ayda 100 milyon aboneye ulaştı

Disney dijital yayın platformu Disney + yayına alındıktan sadece 16 ay sonra dünya çapında 100 milyon aboneye ulaşmayı başardı.

Disney + yayın hayatına 12 Kasım 2019 tarihinde başlamıştı ve bu tarihten sonra abone ayısını hızla artırmaya devam ediyordu. Şimdi açıldığının üzerinden yalnızca 16 ay geçmesine rağmen toplam 100 milyon abone sayısına erişmeyi başardı.

Dünya çapında 59 ülkede hizmet veren Disney + ilk olarak Kuzey Amerika’da ardından Avrupa, Hindistan, Latin Amerika, Avustralya, Yeni Zelanda ve Singapur’da yayına başlamıştı. Kısa zaman içinde yayınlandığı ülke sayısını 100’e çıkartmayı hedefliyorlar.

Disney+ CEO’su Bob Chapek yaptığı açıklamada, her yıl Disney Animation, Disney Live Action, Marvel, Star Wars ve National Geographic’ten gelen 100’den yeni yapımı piyasaya süreceklerini belirtti.

Disney + abone sayısı

Digital yayın platformunun bu alandaki en büyük rakipleri olan Netflix 200 milyon aboneye sahipken, HBO Max ise Ocak 2021’de 37.7 milyon aboneye sahip. HBO Max’ın şimdilik saece ABD’de hizmet verdiğini ve 2021 yılı içerisinde dünyaya açılacağını söylememiz gerek.

Disney + istikrarlı bir gelir elde ederken, şirketin en büyük para kazananlarından birimlerinden olan tema parkları kapatıldı. Chapek bunun yakında değişeceğini umuyor.

Disneyland Resort, Anaheim, California, Nisan ayı sonlarında (sınırlı katılımla) yeniden açılmak istiyor. 10.000 izinli çalışanın tümünün geri çağrılması ve yeni COVID19 güvenlik prosedürleri ile yeniden hazırlanması biraz zaman alacak gib.

Disney ayrıca yolcu gemilerini yeniden çalıştırmaya başlamak istiyor, ancak bu muhtemelen Sonbaharı bekleyecek.

Kaynak

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu