ListelerYeme - İçme

Borcam Tatlısı Tarifi

Yaza girdiğimiz bu günlerde sizlere tam bir yaz tatlı tarifi olan borcam tatlımızı tanıtacağız. Hafif ve lezzetli bir tatlı.

Yaza girdiğimiz bu günlerde sizlere tam bir yaz tatlı tarifi olan borcam tatlımızı tanıtacağız. Yaz sıcaklarına uygun olarak çok hafiftir ve çok lezzetlidir. Hatta şerbetini siz az şekerli de yapabilirsiniz. Tamamen sizin damak zevkinize bağlı kalmış nasıl yapacağınız. Ben tatlıyı tam kıvamında severim serbeti de tam olmalı yedimmi tatlı yediğimi anlamalıyım diyorsanız aşağıdaki tarifimize tamamen uyabilirsiniz. Gelelim şimdi tarifimizi nasıl yapacağımızı anlatmaya.
Borcam Tatlısı nasıl yapılır
MALZEMELER
  • 1 kilo süt
  • 3 çay bardağı un
  • 3 çay bardağı şeker
  • Vanilya ya da isteğe bağlı olarak portakal, limon kabuğu rendesi

Kreması için gerekli malzemeler

  • Yarım eritilmiş margarin
  • 1 yumurta
  • 1 vanilya8 yemek kaşığı şeker
  • 2 yemek kaşığı kakao
HAZIRLANIŞI

Öncelikle 1 kilo sütü 3 çay bardağı unla karıştırın. Üzerine 3 çay bardağı şekeri dökün. Vanilya ya da isteğinize bağlı şekilde portakal kabuğu ya da bütün rendelenmiş portakal ve limon ya da sadece limon kabuğu rendesi ekleyebilirsiniz. Bunları karıştırıp pişirin. Sonra bir bor cama döküyoruz. Bu karışımın muhallebi kıvamında olması lazım ne sıvı ne de katı olmalıdır. Bu borcamda beklerken biz kremamızı hazırlamaya geçelim. Yarım eritilmiş margarini 1 adet yumurtayı 1 paket vanilyayı 8 yemek kaşığı şekeri 2 yemek kaşığı kakaoyu mikserimizde çırpıyoruz. Borcamdaki karışımın üzerine yayıyoruz. Soğutup afiyetle servis yapıp yiyoruz. Ayrıca üzerine meyve parçaları da ekleyebilirsiniz. Hatta bu tatlıyı yaratıcılığınızı kullanarak mükemmel tatlar meydana getirebilirsiniz.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu