Gezi RehberiListeler

Avustralya’yı ziyaret etmeniz için en önemli 6 neden

istanbul temizlik şirketi
Avustralya'yı ziyaret etmeniz için en önemli 6 neden

Macera ve aksiyon seven  bir çok insanın her yıl Avustralya’yı ziyaret etmesinin nedenlerinden biridir. En popüler olanlardan biri, Arnhem Karayolu üzerinde oldukça basit bir gezinti olan Outback Central Arnhem Otoyolu yolculuğudur. Ancak, basit bir şekilde kolay eşitleme yapmayın, çünkü bu kolay bir yolculuk değil! Tüm yolculuk 710 kilometreye yayılıyor ve yol boyunca sadece bir benzin istasyonu bulunduğunu düşünürsek, bu gerçekten fantastik!

Yine de, Arafura Denizi’nde yer alan görkemli manzara, çabaya değer. Ayrıca, bu yolu geçerken gördüğünüz muhteşem manzarayı da eklerseniz, bu kesinlikle buna değer.

Bir başka ünlü olan Avustralya’nın Büyük Turu. Bu, tüm kıtanın genişliğini kapsayan Outback yol gezisinden çok daha uzundur.

Gezici gezgin için seçim yapabileceğiniz çok sayıda mevcut yol gezisi var, bu yüzden kesinlikle size uygun bir şey bulacaksınız. Zaman ayırdığınızdan ve yolculuğun değerini takdir ettiğinizden emin olmak için, Avustralya’dan ayrılırken yeniden satabileceğiniz Gumtree gibi bir siteden ikinci el bir araba satın almanız en iyisidir .

SÖRF MERAKLILARI, BİRİNCİ SINIF PLAJLARIN TADINI ÇIKARACAK

SÖRF MERAKLILARI, BİRİNCİ SINIF PLAJLARIN TADINI ÇIKARACAK

Avustralya’nın plajları bir sörfçü rüyasının gerçek ve gerçek hayat cennetidir. Sahil şeridi, herhangi bir ciddi sörfçünün binmeyi seveceği birinci sınıf dalgalar sunuyor. Örneğin, Queensland’daki Gold Coast, sadece o bölgede bulunan tüm sörf plajları nedeniyle, kendi başına bir sörf yeri olmakla ünlüdür .

Sörf yapmak istemiyorsanız, sadece rahatlamak ve güzel Avustralya’nın sunabileceği havanın tadını çıkarmak için cildinize dokunan tuzlu esintinin tadını çıkarın ve sörfçülerin dalgaları öldürmesini izleyin!

Harika doğal bölgeleri gezmeye doyamayacaksınız

Harika doğal bölgeleri gezmeye doyamayacaksınız

Avustralya, bir dizi görsel açıdan etkileyici sitelere ve destinasyonlara ev sahipliği yapmaktadır. Tüm kıtada, herkesin sırt çantasına gitmek istemesi için turist gözü şekerlerinin kırıldığını görebilirsiniz.

Avustralya’da toplam 19 UNESCO Dünya Mirası Sit Alanı var ve bunların hepsi görkemli bir manzara. Queensland’daki Fraser Adası, dünyanın en büyük kum adasıdır. Kumda yaşayan mantarlar nedeniyle Fraser Adası, dünyada düzenli toprak yerine kum üzerinde duran tek yağmur ormanına sahiptir.

DALIŞ TURİZMİ İLE YEPYENİ BİR DÜNYAYI KEŞFEDİN

DALIŞ TURİZMİ İLE YEPYENİ BİR DÜNYAYI KEŞFEDİN

Kim dalgaların altında yepyeni ve kesinlikle nefes kesici bir dünya keşfetmek istemez ki? Avustralya sadece bir sörfçü cenneti değil, aynı zamanda bu alandaki denizlerin hemen hemen her yerinde bulunan tüm zengin dalış noktaları ile birlikte bir dalgıç cenneti. Bu makalede daha önce bahsedildiği gibi, Batı Kıyısı’ndaki Ningaloo Resifi tüm ülkede popüler dalış alanlarından biridir.

Dünyanın en iyi dalış noktalarından biri olan Avustralya, tüm dalış noktalarında sorumlu dalışı teşvik etmek için elinden gelenin en iyisini yapmaktadır. Hem dalgıç ve resiflerin güvenliğini sağlamak hem de olası türleri ve orada yaşayan türleri etkileyebilecek mercanlar üzerindeki zararları azaltmak için uygulanan kurallar vardır. Örneğin, Great Barrier Reef Deniz Parkı Otoritesi, ziyaretçilerinin dalış veya şnorkelle dalış öncesinde izleyebilecekleri belirli bir kurallar ve kurallar dizisine sahiptir.

İlginiz Çekebilir

Sevda

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu