HaberlerListeler

Adobe Sensei ile Muhteşem Selfie Devri

Adobe‘un araştırma ekibi AR (Artırılmış Gerçeklik) ve yapay zekayı kullanarak fotoğrafları daha kaliteli hale getiren bir uygulama geliştirdi. Adobe Sensei ile artık harika fotoğraflar ve özçekimler çekebileceğiz. Adobe’un bu yazılımı ile birlikte artık daha kaliteli fotoğraflar ortaya çıkarabileceğiz. Önceleri fotoğraf çekmek bir ayrıcalık, bir iş veya bir sanatken şimdilerde herkesin elinde bir akıllı telefon var. Ve bu telefonlarla “tost makinesi ile çekilmiş” dediğimiz kötülükte de olsa bir kamera var. Doğal olarak artık herkes sürekli olarak fotoğraf çekiyor. Selfie (özçekim)’in 2014 yılında popülerleşmesi ile birlikte artık herkes sosyal medyada selfie paylaşır oldu. Buna bağlı olarak çekilen fotoğraflara birçok efekt uyguluyoruz. Bunları da yazılım yardımı ile yapıyoruz. İşte burada artık Adobe Sensei devreye girecek.

Adobe Sensei Nedir, Ne Işe Yarayacak?

Adobe çıkarttığı bu yazılım ile birlikte AR ve yapay zekayı bir araya getirerek çekilen fotoğrafı analiz ediyor. Daha sonra bu yazılım ile geliştirilen uygulamalarla birlikte fotoğraflarınızı daha kaliteli bir hale dönüştürmek mümkün hale geliyor.

Adobe tarafında “Sensei nedir?” sorusuna verilen cevap şu şekilde;

Adobe Sensei, birleşik yapay zeka ve makine öğrenimi çerçevesinde yüksek çözünürlüklü görüntülerden müşteri tıklatmalarına kadar trilyonlarca içerik ve veri varlığından yararlanır. Milyonlarca varlık arasında görüntü eşleştirme, belgeleri anlayıp sezme ve önemli kitle segmentlerini iyi bir şekilde hedefleme ve çok daha fazlası için tek ihtiyacınız olan Adobe Sensei.

Ne işe yarayacak sorusunu cevaplamaya aslında gerek yok çünkü cevap çok açık


Adobe Sensei

Yukarıda da gördüğünüz  gibi 3D yüz haritalama ile fotoğraflarda “hmm böyle olmamış yeniden çekeyim” diye dertlenmenize gerek kalmayacak yazılım sayesinde artık eskiden çektiğiniz fotoğraflar ile yüzünüzün güzel çıkmayan kısmınızı düzeltebilirsiniz. Nasıl diye sorduğunuzu duyar gibiyim dostlar. Şimdi burada eski fotoğrafların analizleri yapılarak yeni çektiğiniz fotoğraf ile eşleştiriliyor. Daha sonrada beğenmediğiniz kısmı eski fotoğraflardan güzel olan hali ile değiştirebiliyorsunuz. (Ben bu olaya bayıldım açıkçası

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu