Faydalı BilgilerListelerSağlık

Ağrıyı Azaltan 7 Yiyecek

Ağrıyı azaltmak için yapılan şey genelde ağrı kesici içmektir. Fakat hepimiz biliyoruz ki ilaçların güzelliği olmasına rağmen hepsinin yanında bir de yan etkileri var. Bu yüzden hepimiz ilaçlardan uzak durmaya çalışırız. Peki ağrıya nasıl dur diyeceğiz. İşte bu noktada ağrıyı azalttığı iddia edilen 7 farklı yiyecek karşımıza çıkıyor.

Ağrıyı Azaltan 7 Yiyecek

Kiraz

İçerdiği antosiyaninler (güçlü bir antioksidan türü) ile iltihaplanmayı önler ve acı veren enzimleri yok eder. Etkisi sanki aspirin içmişsiniz gibidir yani. Kireçlenme ya da kas ağrınız varsa kiraz bunlara birebirdir.

Somon ve sardalye

Sırt, eklem ve boyun ağrısı için kullanılabilmektedir. Yediğimiz bu balıkların içerdiği omega-3 bizim kurtarıcımızdır. Omega-3 kan akışını düzenler ve kan hücreleri ve sinirlerde meydana gelebilecek iltihaplanmayı bastırırlar.

Kahve

Baş ağrısı için tercih edilmektedir. Kafein çok fazla tüketilmediği sürece kan damarları için sağlıklıdır ve baş ağrısının geçmesinde etkilidir.

Zeytin yağı

Zeytin yağının faydalarını say say bitmez. Bunlardan biride intihaba düşman olmasıdır. Yani sofranızdan, yemeklerinizden eksik etmemeniz gereken bir üründür.

Zerdeçal

Zerdeçal pek çok iltihap türüyle savaşmaktadır. İltihap türleriyle savaşırken steroid içeren ilaçlardan daha etkilidir.

Nane

Nane güzel kokusuyla bizi mutlu ederken, kasları rahatlatıp ağrıyı azaltır. Ayrıca şişkinliği de azaltmaktadır.

Zencefil

Zencefil kas zedelenmesi ve eklem ağrılarına iyi gelmektedir. Kasları yumuşatır iltihapla savaşır. Ayrıca mideye iyi gelir ve soğuk algınlığında dostumuz olmaktadır.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu