EDİTÖR BAŞVURU
Teknolojiİlginç Haberler

Sam Curry Paylaşım Yaptı, Google Harekete Geçti!

Teknoloji devi Google’dan şaşırtan bir hata geldi. Sam Curry Twitter'da Paylaştı!

Google Öyle Bir Hata Yaptı ki Duyanların Ağzı Açık Kaldı!

Teknoloji devi Google’dan şaşırtan bir hata geldi. Rastgele birisinin banka hesabına tam olarak çeyrek milyon dolar para gönderdi! Hatta Google bunu haftalarca fark etmedi. Kendisini bilgisayar korsanı olarak da tanımlayan Sam Curry isimli blog yazarı, bunu Twitter’da paylaştı. Bunu kanıtlamak için Twitter’daki paylaşımında gönderilen paraya ait dekont bilgisini de paylaşan Curry, herkesin ağzını açık bıraktı. Curry, bu paranın neden hesabına geldiğini bilmediğini söyledi. Bu konu hakkında Google destek bölümüne bir talep oluşturduğunu söyledi. Sam Curry, aynı zamanda Yuga Labs’te güvenlik mühendisi olarak çalışıyor. Curry, parayla ilgili talep açtığı sorusuna Google’ın yanıt vermesinin üç haftadan fazla sürdüğünü açıkladı.

 

Sam Curry Twitter’da Paylaşım Yaptıktan Sonra Harekete Geçtiler

Şirket yetkilileri yapılan bu hatayı 3 hafta boyunca fark etmedi. Google, bu hatayı Curry’nin Twitter’da paylaşması üzerine harekete geçti. ABD merkezli Google’ın yanlışlıkla yolladığı 249 bin 999 dolar hakkında blog yazarı, ‘’Geri istemiyorsanız sorun değil!’’ dedi. 3 hafta önce yaşadığı olayın zar zor çözüme kavuşturulduğunu da ekledi, “Google’ın bana rastgele 249 bin 999 dolar göndermesinin üzerinden üç haftadan biraz fazla zaman geçti. Buna rağmen destek talebim hakkında hâlâ bir dönüş almadım” diye tweet attı. Pazartesi günü The Independent adlı ulusal gazeteye konuşan Sam Curry, Google Destek’e ulaşıp tweeti paylaştıktan sonra da şirketin geri ödemeyi planlamak için kendisine e-posta gönderdiğini söyledi. Yerel Wells Fargo banka şubesine gittiğini ve her şeyi açıkladığını sonrasındaysa kazara gelen bu paranın geri gönderilmesi için yardım ettiklerini ve sorunun çözüldüğünü söyledi.

Sam Curry Paylaşım Yaptı, Google Harekete Geçti!
Sam Curry

Bir Çalışanın Hatası Olduğunu Söylediler

Yaşanan bu olayın ardından bir Google sözcüsü tarafından açıklamalar yapıldı. Google tarafından yapılan açıklamaya göre yaşananların bir çalışanın hatasından kaynaklandığı ifade edildi. Google sözcüsü, olayın çözüldüğünü söylerken bu konuda Sam Curry isimli blog yazarını takdir ettiğini de sözlerine ekledi, “Ekibimiz yakın zamanda insan hatası sonucu yanlış tarafa ödeme yaptı” dedi. “Hata, etkilenen kişi tarafından bize hızlı bir şekilde iletildiği için minnet duyuyoruz.’’ Dedi. Hatta buna benzer bir vakayı geçen hafta da başka bir şirket yapmıştı. Büyük kripto para borsalarından biri olan Crypto.com, Avustralya’daki bir kadına yanlışlıkla 10,5 milyon dolar göndermişti. Hatta gülünç olan şu ki; parayı hesabında gören Melbourne sakini, parayı iade etmeye bile çalışmadı. Bunun yerine Crypto.com yaptığı hatayı fark edene kadar 5 odalı bir ev satın aldı. Olay davalık oldu ve mahkemeye taşındı. Victoria Yüksek Mahkemesi’nde görüşüldü.

 

Daha fazlası için tıklayarak sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın!

İlginiz Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu