Gezi RehberiListeler

Her Mevsimi Yaz Olan 7 Ülke

Dünya üzerinde yılın 365 günü yaz mevsimini yaşayan coğrafyalar, ülkeler mevcut. İşte o ülkelerden bazıları…

1. Dominik Cumhuriyeti

Dominik Cumhuriyeti
“Survivor”cılardan aşina olduğumuz bu ada ülkesi, Karayip Denizi’nin üzerinden yaz eksilmeyen diyarlarından sadece bir tanesi. Elde tropik kokteyl bardağı ile güneş, kum ve denizin keyfinin çıkarılabileceği memleketlerden…

2. Malezya

Malezya
“Petronas Kuleleri” olarak bilinen meşhur gökdelenleriyle ünlü olan ülke, Güneydoğu Asya’nın her mevsim yazı yaşayan coğrafyalarından birine sahip. Başkenti Kuala Lumpur’da sıcaklık ortalaması 12 ay boyunca 34’ün altına inmiyor. Yani tişört-atlet gezmeyi sevenler için birebir

3. Kamerun

Kamerun
Futbolcu fabrikası bu Orta Afrika ülkesinin özellikle Atlas Okyanusu’ndaki kıyılarından yaz eksik olmuyor. Tabi yağmur dönemleri haricinde. Komşuları Kongo, Gabon da benzer koşulları taşıyan yaz ülkelerinden.

4. Kolombiya

Kolombiya
Organize çeteler yüzünden narkotik şüphelisi haline gelen Güney Amerika’nın bu tropik ülkesinin alçak kesimleri ve vadilerinde, tıpkı komşusu Brezilya’nın kuzey ve orta bölgelerinde olduğu gibi 4 mevsim  yaz yaşanıyor.

5. Singapur

Singapur
Uzak Doğu gezilerinin ünlü noktalarından Singapur, komşusu Malezya ile aynı iklim koşullarına sahip. Aşırı sıcak ve yapış yapış nemden büyük rahatsızlık duyacakların klimalı otel odalarından zor ayrılacakları bu küçük şehir devletinde yaz hep daimi.

6. Kiribati

Kiribati
Her 1 Ocak’ta yeni yıla ilk giren ülke olan Kiribati, Büyük Okyanus’un tipik tropik takımada ülkelerinden biri. Tam olarak Ekvator’un üzerinde yer alan konumuyla hep yaz mevsimini yaşayan ülkenin bayrağında bile deniz ve güneş var!

7. Maldivler

Maldivler
Tropik tatillerin gözde merkezi Maldivler, Hint Okyanusu’nda yaz mevsiminde yazı yaşayan ada ülkelerinden. “Yaz tatillerine doyamadım!” diyenlerin düşlerini süsleyen bu adalar, yaz mevsiminden başka mevsim bilmiyor…

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Bir Yorum

  1. Ben her zaman sıcak iklim insanı oldum, soğuktan nefret ediyorum. Her zaman hayalimde deniz, günüş ve kum var.. Keşke böyle bir yerde yaşayabilsem. Ancak imkanlar el vermiyor, hayallar hayatlar kısaca..

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu