HaberlerTürkiye

ABD’de F-35 eğitimi alan pilotlar Türkiye’ye dönüyor

F-35 programında ortaklığı bir süre önce askıya alınan Türkiye’nin ABD’de eğitim alan Türk pilot ve personeli geri dönüyor.

Satın alınan F-35 uçaklarını kullanacak pilotlar ve bakım personeli bir süredir ABD’de eğitim alıyorlardı. S-400 krizinin ardından programdan çıkartıldığı duyurulan Türkiye’nin eğitim alan Türk Hava Kuvvetleri personeli Türkiye’ye geri dönmeye başladı.

Geri dönüş süreci kapsamında Türk personelin gruplara ayrılarak geri dönüşünün planlandığı bildirildi.

İLK GRUP DÖNDÜ DİĞER GRUPLAR GELMEYE DEVAM EDİYOR

Washington’da ki Türk temsilciliğini açıklamalarına göre, Arizona’da yer alan Luke Hava Üssünde ve Florida’da bulunan Eglin Hava Üssünde eğitim için bulunan Türk askeri peronelinin ilk kısmının ülkemize dönüşü tamamlandı. İlk grubun ardından ABD’de kalan 30 kişilik ekibin dönüşü ise gruplara ayrılaca ve son grubun dönüş tarihi olarak 1 Ağustos belirlendi.

pomeranian boo fiyatları

Serkan Kara

27 Yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum, genelde takip ettiğim konularda ki fikirlerimi burada yazılarımla sizlere aktarmaya çalışıyorum. Bana ulaşmak isterseniz mail adresim: Skara@lafmacun.net

Bir Yorum

  1. Ben Amerika ile olan ilişkimizden bir cacık anlamadım iki devlet başkanı kavga ediyor dolar yükseliyor bazı uyanıklar bir gecede zengin oluyor Rusya’dan çürümüş modeli geçmiş neneden kalma füzelere servet ödedik arkasına f35 lere verdiğimiz paraların üstüne yatan Amerika’ya hayırdır bile diyemedik sonra çıkıyoruz dünya bizi kıskanıyor la dünya bize bir tarafları ile gülüyor.Ne ülkeymişiz ki bu kadar yanlış yönetime rağmen ayaktayız.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu