ListelerÜnlülerVideolar

Sihirbazlık konusunda nirvanaya ulaşmış 7 insan evladı

Sihirbaz kendi hayal gücünün sınırlarını aşabildiği müddetçe izleyicileri tarafından “büyüleyici” olarak nitelendirilebilir.

Sihirbazlık, çok eskilerden beri bilinen, yapılması mümkün olmayan şeyleri özel aletlerle ve tekniklerle yapabilmektir. İşte gösterileri milyonlarca kişi tarafından izlenen sihirbazlar..

David Copperfield

Dünyaca ünlü Capperfield, yapmış olduğu gösterilerde 40 milyon bilet sattırdı. Guiness rekorlar kitabına girmeyi başaran ünlü sihirbaz, Yaşayan Efsane seçildi.

Harry Houdini

Amerikalı efsanevi ilizyonistin gösterileri arasında deli gömleği ile su altında mühürlü kutu içerisinde nefesini tutmak, kendini diri diri toprağa gömdürmek gibi sınırları zorlayan pek çok performans vardı. Houdini Daily Mirror gazetesi tarafından 1904 yılında en iyi sihirbaz seçildi. 1926 yılında ABD’de hayata gözlerini yumdu.

Criss Angel

Bir çok dünya rekoruna imza atan Angel, 2009 ve 2010 yıllarında sihirbazlar derneği tarafında on yılın sihirbazı ve yüzyılın sihirbazı seçilmeye layık görüldü.

Lance Burton

Kolombiya’da dünyaya gelen Burton, 5 yaşından bu yana sihirle ilgileniyor. Şimdiye kadar 5 milyon kişiye gösteri yaptı. Kuşlarla ve kartlarla yaptığı gösterisi, onu en beğenilen sihirbazlardan biri yaptı.

Franz Harary

Harary NBC tarafından bilinen en büyük sihirbaz seçildi ve gösterileri dünyanın dört bir yanında yüz binlerce insan tarafından izlendi. Özellikle sokaklarda ve caddelerde yaptığı gösterileri ile adından söz ettirmiştir.

Hans Klok

Hollanda’da doğdu. 10 yaşındayken almış olduğu hediye onun hayatını değiştirdi ve o tarihten sonra sihirbazlık yapmaya başladı. 26 Ocak 2014 Klok Monte Carlo 38. Uluslararası Sirk Festivali’nde Gümüş Palyaço kazandı.

Derren Brown

Londra’da doğan Brown, 2000 yılında ilk defa zihin kontrolü yapmaya başladı. Brown özellikle hipnoz gösterileriyle ismini duyurdu.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu