Faydalı BilgilerListelerSağlık

4 Adımda Kolayca Yağ Nasıl Yakılır

Herkesin sorularına cevap olarak bu yazıyı ele alıyorum ve vereceğim talimatları takip ederek SADECE 4 ADIM ile sonuca ulaşabilirsiniz. Hazır mısınız? Başlıyoruz !!!

40 kilo vererek forma giren insanları görmüş duymuşsunuzdur. Bir sürü insan “Nasıl bir diyet uyguladın”, “Haftada kaç kez spor yaptın” vs. gibi bir çok soru sorar. Herkesin sorularına cevap olarak bu yazıyı ele alıyorum ve vereceğim talimatları takip ederek SADECE 4 ADIM ile sonuca ulaşabilirsiniz. Hazır mısınız? Başlıyoruz !!!

ALKOL’Ü BIRAKIN

Eğer alkol kullanıyorsanız hemen bırakmalısınız bu en büyük adımlardan bir tanesi olacaktır.

PORSİYONLARINIZI KONTROL ALTINA ALIN

Yemeklerinizde daha küçük porsiyonları tercih edin. Eğer dışarıda yemek yiyorsanız yine daha az porsiyonlarda sebze ve yağsız et yemeklerini tercih edin.

PORSİYONLARINIZI KONTROL ALTINA ALIN

SPOR YAPIN

Spor salonunuzu işinize taşıyın, işe belli bir mesafeyi yürüyerek gelin eve dönerken belli mesafeyi yürüyerek gidin. Eğer yapamıyorsanız düzenli olarak bir spor salonuna başlayın. Vakit kaybetmeyin hemen çalışmaya başlayın, eve gidin erkenden uyuyun vücudunuza kendini yenilemesi için zaman ayırın. Spor dışında da asansör kullanıyorsanız merdivenlere yönelin kısa mesafeleri yürüyerek gidin bunu yaşam tarzınız haline getirin.

Spor yaparken vücudunuz da tanıyın bir kaç kitap alın ve doğru şekilde vücudunuzu kas gruplarını öğrenin ve artık sağlıklı yemeye başlayın. Beslenme konusunda bilgi edinin, kendinize haftalık yemek planları hazırlayın bunları yapmaktan korkmayın.

Kendinize bir tartı satın alın ve bir kilo hedefi belirleyin çok yüksek bir hedef olmasın ve motivasyonunuz düşmesin. Hedeflerinize 3-5 kilo ile başlayın başardığınızı gördükçe daha fazla motive olacaksınız zirveye yaklaştıkça hayatınızın değiştiğini de göreceksiniz.

Yürümekten korkmayın arabanızdan ayrılmaktan korkmayın.

SABIRLI OLUN

Hiçbir şey bir anda olmaz, sizi bir anda zayıflatacak herhangi bir sihir yok öncelikle bunu kafanızdan tamamen silin. Siz inandıkça motive oldukça zamanla fazla kilolarınızdan kurtulacaksınız. Kendinize koyduğunuz hedeflerin zamanları kısa olmasın 15 günde 3 kilo vermek gibi bu tamamen hüsranla sonuçlanır verseniz bile çok daha hızlı geri alırsınız. Şöyle düşünün nasıl kilo aldınız 15 günde mi? O yüzden 15 günde de veremezseniz şimdi bu süreci tersine çevirin 1 yıl içerisinde bu kiloya ulaştıysanız hedefiniz bir yıl içerisinde eski kilonuza kavuşmak olsun çünkü başarılı olacağınız tek yol budur. Bu şekilde kilo verdiğinizde uzun bir süreç olacağından yemek konusunda doğru alışkanlıklarda edinmiş olursunuz.

İlginiz Çekebilir

Serap Yılmaz

Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları okuyuculara aktarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu