EDİTÖR BAŞVURU
Gezi RehberiListeler

Yurt dışında Ekonomik Bir Tatil İçin 5 Tavsiye

1. Müze Kartı Edinin

Müze Kartı Edinin

Gittiğiniz şehirde çok fazla manzara ve müze görmeyi planlıyorsanız, bir şehir turizm kartı edinmelisiniz. Bunlar, size belli başlı turistik yerlere ve müzelere ücretsiz ulaşım ve ücretsiz toplu taşıma imkanı sunmakta.

2. Yürüyün

Yürüyün

Bir yeri görmenin, mimarisini ele almanın ve o heyecan verici yeni gökyüzüne bakmanın en iyi yolu yürümek. Ancak yürüyemeyecek kadar yorgunsanız, taksi yerine metro ile ulaşımı tercih edin.

3. Yiyecek Hazırlayın

Yiyecek Hazırlayın

Sürekli dışarıda yemek yemek bütçenizi sarsabilir. Kaldığınız yerin çevresindeki marketlerden malzeme alarak, kendinize sandviç hazırlayabilirsiniz. Bu sayede en azından bir öğünden tasarruf etmiş olursunuz.

4. Puan ile Ödeme Yapın

Puan ile Ödeme Yapın

Düzenli olarak ne kadar para harcadığınızı belirleyin ve satın alma işlemlerini  seyahat avantajları olan bir kredi kartı ile yapmayı düşünün. Böylece harcamalarınızı puan ve mil olarak biriktirebilir, otel, tur paketleri veya araç kiralama hizmetlerini bu ödüllerle karşılayabilirsiniz.

5. Dikkatlice Alışveriş Yapın

Dikkatlice Alışveriş Yapın

Özellikle havalimanlarındaki turistik hediye eşya dükkanlarından alışveriş yapmaktan kaçının. Gittiğiniz şehirdeki pazar ve turistik bölgenin dışındaki hediye eşya dükkanlarını tercih edin. Hatta gittiğiniz ülkenin kültürü izin veriyorsa, pazarlık yapmayı denemenizde fayda var.

İlginiz Çekebilir

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu