EDİTÖR BAŞVURU
Faydalı BilgilerListeler

Özel arkadaşlık uygulamaları herkes için değildir: bu uygulamalar nasıl edinilir ve buna değer mi?

Bir arkadaşlık sitesi veya uygulaması kullanmak için neye ihtiyacınız vardır? Genellikle özel bir şeye değil. Kaydolursunuz, profil ayrıntılarınızı doldurursunuz ve işiniz biter. Peki ya size işlerin çok daha karmaşık olduğu siteler olduğunu söylesek? Ve herkes onları kullanamaz mı?

Bu nedenle, ortalama bir kullanıcı genellikle arkadaşlık platformlarını ücretsiz ve ücretli olmak üzere iki kategoriye ayırır. Ücretli olanlar daha fazla özellik, daha iyi denetim ve genel olarak daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunarken, ücretsiz olanlar geniş bir kitle için daha erişilebilirdir. Bununla birlikte, üçüncü bir kategori var — belirli parametrelere uymadıkları için bir kişinin para ile bile geçmesine izin verilmeyebilecek hizmetler.

Bugün “elitler için” arkadaşlık platformları hakkında konuşacağız. Yani, şu ya da bu nedenle çoğumuza kapalı olan siteler hakkında.

En özel arkadaşlık siteleri ve uygulamaları

En özel arkadaşlık siteleri ve uygulamaları

Raya — ünlü bir arkadaşlık uygulaması. İlginç bir şekilde, Raya platformu başlangıçta yaratıcı insanların iletişim kurabileceği bir yer olarak yaratılmıştı. Ancak kısa sürede sadece davetle edinebileceğiniz bir sosyal ağa dönüştü. Artık film yıldızları, tasarımcılar, profesyonel sporcular, büyük BT şirketlerinin başkanları, modeller vb. Burada, Raya uygulamasını kullanmanın çok ucuz olduğunu söylemeye değer — ayda sadece 8 dolar. Ancak burada bir hesap oluşturmak için gerçek bir testi geçmeniz gerekiyor. Her başvuru sahibi önce bir algoritma, ardından Instagram’daki takipçi sayısına kadar çeşitli parametreleri hesaba katan sözde “insan bekçileri” temsilcileri tarafından değerlendirilir. Onaylanan başvuruların oranı sadece %8’dir.

League — prestijli iş alanlarındaki profesyoneller ve iyi bir eğitime sahip kişiler için bir uygulama. Site, kariyeri ile meşgul olan ve arkadaşlık uygulamalarında saatler harcamak, kaydırmak, tavizsiz “deneme” arkadaşlıklarını sürdürmek vb. için vakti olmayanlar için bir arkadaşlık portalı olarak konumlandırılmıştır. League’e kaydolurken profilinizi Facebook ve LinkedIn hesaplarınıza bağlamanız gerekir. Ardından servis ekibi kullanıcıyı tek tek kontrol eder, adaylığını onaylar veya reddeder. Başvuruların sadece %20-30’u onaylanmaktadır. Daha anlaşılır olması için işte size bir gerçek: Uygulamada yaklaşık 300 bin aktif kullanıcı ve bağlantı için bekleme listesinde 500 binden fazla kullanıcı var. Ayrıca, uygun insan sayısının azlığı nedeniyle League’in çalışmadığı ülkeler de vardır.

JuliaDates — zengin erkekler ve hırslı kızlar için bir arkadaşlık sitesi. Geliştiricilerin dediği gibi, burada insanlar tam olarak ne istediklerini ve karşılığında ne vermeye hazır olduklarını biliyorlar. Tüm JuliaDates kullanıcı profilleri, sahte hesapları, botları ve sitedeki JuliaDates hedef kitlesine ait olmayan kişileri uzak tutmak için bir uzman ekip tarafından ayrı ayrı kontrol edilir. Ayrıca geliştiricilere göre, kullanıcılarının güvenliğine, anonimliğine ve mahremiyetine özel bir vurgu yapmışlardır.

Klasik arkadaşlık hizmetlerindeki Premium özellikler hakkında birkaç söz

Genel olarak, oldukça sıradan arkadaşlık uygulamalarında bile ücretli özellikler nadir değildir. Aksine çok sık görülen bir durumdur. Bazı özellikle girişimci geliştiriciler, neredeyse tüm kullanıcı işlemleri için ödeme bile talep eder. Peki ya çevrimiçi görüntülü sohbet gibi bir format?

Görüntülü sohbetler, Omegle ve Chatroulette’in ortaya çıktığı 2009’dan beri mevcuttur. Her ikisi de özgürdü ve özgür kaldılar fakat aynı zamanda büyük bir dezavantajdan muzdaripler — korkunç denetim. Bu web sohbetlerinde, pratikte mevcut değildir. Buna göre, burada çok sayıda bot, internet trolleri, reklam yayınları, teşhirciler ve diğer çok şüpheli kişilikler bulacaksınız.

Neyse ki, küçük bir ücret karşılığında çok daha hoş bir kullanıcı deneyimi ve gelecek vaat eden bir tanışma için birçok kez daha fazla şans elde edeceğiniz alternatif siteler var.

Öncelikle CooMeet’ten bahsetmek istiyoruz. Bu, ana özelliği benzersiz bir cinsiyet filtresi olan ücretli bir görüntülü sohbettir. Site erkekleri sadece kızlarla buluşturuyor ve asla yanılmıyor. Bu nasıl başarılıyor? Aslında, karmaşık bir şey yok. Kayıt sırasındaki tüm kızlar kişisel bilgilerini doğrulamalıdır. Ve ancak bundan sonra https://кумит.рф/tr adresini kullanabilirler. Bu nedenle, sahte hesap ve botlar burada mevcut değildir. Ve CooMeet’in tüm avantajlarını tek kuruş harcamadan bizzat deneyimleyebilmeniz için ücretsiz deneme süresinden yararlanabilirsiniz. Tüm yeni üyelere verilir.

Bir başka ilginç görüntülü sohbet ise Chatrandom. Çoğunlukla popüler benzerlerine benzer ancak birkaç ayırt edici özelliği vardır. Örneğin, kapsamlı bir arama filtresi ve tematik sohbet odaları. Ancak erkek izleyiciler için en merak edilen kısım ise, neredeyse günün her saatinde 600-700’den fazla olan kızlarla ayrı bir sohbet. Bu bölümü kullanmak için kayıt olmanız ve premium erişim için ödeme yapmanız gerekir. Ve buna değiyor.

Chatrandom’ın diğer özelliklerinin ve bölümlerinin çoğu ücretsiz olarak kullanılabilir. Bu nedenle, çevrimiçi görüntülü sohbet ile tanışma aşamasında, premium satın almanız gerekmez fakat kendinizi ücretsiz işlevsellik ile sınırlamanız gerekir. Bundan sonra, ek özellikler için ödeme yapmaya hazır olup olmadığınıza veya bunlara ihtiyacınız olmadığına karar verirsiniz.

Özetleyelim

Şu anda dünyada sekiz binden fazla çevrimiçi arkadaşlık hizmeti vardır. Bunların arasında hem oldukça sıradan hem de çok spesifik olanlar vardır. Ve herhangi bir nedenle, seçilen sitede “yüz kontrolünü” geçmediyseniz, bunun için hiç üzülmenize gerek yok. Daha binlerce harika seçeneğiniz var!

Aramayı bırakmayın, farklı arkadaşlık siteleri ve uygulamaları kullanın, çevrimiçi görüntülü sohbetleri alternatif olarak kullanın, tanışın, iletişim kurun ve yeni ufuklar açın. Size internette iyi şanslar ve keyifli tanışmalar diliyoruz!

İlginiz Çekebilir

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu