Faydalı BilgilerListeler

Tayland Vizesi Almak

Fakat kalmak istiyorum diyorsanız veya iş kurmak, okula gitmek için göçmen pasaportu olmaması gerekiyor. Seyahate vize almak için umumi mahsus pasaport hamilerine 30 güne, resmi, hususi ve diplomatik pasaport hamilerine ise 90 güne kadar vize muafiyeti tanınmaktadır. Yabancı ülke vatandaşlarına verilen süre harici kalmaya devam ediyor ise hakkında adli işlem başlatılıyor.

Tayland vizesi için gerekli evraklar nelerdir?

Tayland vizesi için gerekli evraklar nelerdir?

İlgili Makaleler

Türk vatandaşı iseniz pasaport yeterli olacaktır. Türkiye ve birçok ülke için geçerli, vizeye gerek yok, ama ülkeye giriş yapılırken hava yolunda veya karayolu sınır kapısında veriliyor. Görevli geliş kartınızı alıp gidiş kartınızı verecektir. Kaybolmaması nedeni ile pasaporta zımbalanacaktır. Tayland’a uzun süre kalmak isteyenlerin belirli bir miktar parası olması ve vize işlemlerini komşu ülkelerden giriş ve çıkış yaparak uzatması gerekiyor. Ülkeye girmek üzere seyahat sırasında uçakla veya feribotla ya da trenle yolculara giriş ve çıkış kartları dağıtılıyor. Bu kartların eksiksiz tamamlanması vedoldurulması gerekiyor ve görevliye teslim etmesi gerekiyor.

Vize için gerekli evraklar, iki tane vesikalık resim, en azından altı ay içinde geçerli seyahat veya pasaport belgesi, bir adet pasaport fotokopisi, bir adet tamamlanmış başvuru formu, Tayland ‘a giriş ve çıkış uçak rezervasyonu, Tayland’a konaklama rezervasyonu ve bankada olması gereken belirli bir para miktarı ve Türkiye’de geçerli olan oturma izninin olması ve bunların dışında gerekli durumlarda istenilen ek belgeler gerekli olmaktadır.

Tayland ile ilgili ilginizi çekebilecek içerikler:

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu