HaberlerListeler

YouTube’dan 11 milyon dolar kazanan 6 yaşındaki Youtuber Çocuk

Sinema filmlerinde ve dizilerde izlediğimiz çocuk yıldızlar için her zaman çok şanslı, bu yaşta bu kadar para kazanılıyor yorumları yapılıyordu. Fakat değişen teknolojiyle birlikte artık yıldızlar internet üzerinden çıkmaya başladı. Facebook, Twittter, Instagram ve Youtube platformlarında her gün yeni fenomenler çıkarken, 3 yaşından beri youtube videosu çeken ünlü çocuk Ryan, film çekmek için kendine işkence etmek yerine sevdiği şeyi yaparak yani oyuncakları inceleyerek YouTube üzerinden milyon dolarlar kazanmaya başladı.

Evlerimizde, komşularda hatta yollarda görmeye alıştığımız telefon ve tabletlerde video izleyen Youtube bağımlısı çocuklar varken, bazıları bunu fırsata çevirmeyi başarmış. Ryan’ın ailesi izleyen değil izlenen olalım düşüncesiyle yola çıkarak 3 yaşından beri onun videolarını çekerek YouTube’da yayınlamışlar. 

Ryan ToysReview” isimli youtube kanalında şuan 10 milyondan fazla abone bulunurken, yayınlanan videolar 20 milyara yakın izlenme almış. Çocuk yıldız Ryan, 1 Haziran 2016 ile 2 Haziran 2017 yılları arasında tam 11 milyon dolar gelir sağlamış bulunuyor.

Forbes’ın milyonerler listesine girmeyi başardı.

Forbes, youtube gibi bir platformu görmezden gelmedi ve en çok para kazanan YouTuberlar listesine Ryan’ı da ekleyen onunda milyoner olduğunu belirtti. Kazandığı 11 milyon dolar ile kendisine 8. sırada yer bulabilirken, Yıl genelinde YouTube kullanıcıları toplam 127 milyon dolar civarında para kazanmışlar. 

Listenin birinci sırasında ise 16.7 milyon dolar kazanç sağlayan DanTDM yer alıyor. Bu haberin ardından herkes nasıl kanal açılır, çocuğuma video çekeyim gibi düşüncelere kapılabilir ama bu konularda dikkatli olmak lazım. Her video yayınlayan bu kadar para kazanamıyor.

Ryan’ın paylaştığı videolardan birisi

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu