Haberler

Türk Yapımı Zıhlı Araçlar Katar’da Askeri Geçiş Göreninde Görüntülendi

Katar’da 18 Aralık 2017 tarihinde gerçekleşen askeri geçit töreni sırasında Türk yapımı zırhlı kara araçları da görüntülendi. Katar tarafından sipariş edilen 400 adet Ejder Yalçın II tipinde zırhlı araçlardan üretilip teslim edilenlerden bir kaç tanesi askeri törende geçiş yaptı. Bununla birlikte Nurol Makinenin ürettiği NMS 4×4 modelinde zırhlı araçlardan ise 2 adet görüldü.

Törende görülen Ejder Yalçın II tipi araçlarda ASELSAN tarafından üretilen SARP Dual uzaktan kumandalı makineli tüfek sistemi görülürken, NMS 4×4 araçların birisinde yine ASELSAN tarafından üretilen antitank sistemi, diğer araçta ise IGLA fırlatma sistemi olduğu gözlerden kaçmadı.

Bir süre önce sosyal medyada tır üzerinde askeri araçların taşındığı görülmüş ve bu araçların nereye gönderildiği, niçin gönderildiği gibi sorular gündeme gelmişti. Bu geçit töreniyle birlikte bu sorularda cevabını bulmuş oldu.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu